Pomelo74

Proč je USA rozděleno na X menších států?

Vždyť celé USA je jeden stát,tak proč je ještě rozděleno?Je to něco,jako u nás kraje?

Nejlepší odpověď
quentos

jde o úplně něco jiného než kraje, má to především historické důvody. Přečtěte si něco z amerických dějin, je to docela zajímavé. Původně se jednalo o britské kolonie v Americe; třináct z nich vyhlásilo nezávislost a započalo za ni bojovat, přičemž se k nim postupně přidávaly další a další britské kolonie v Americe. Šlo tedy původně o samostatné celky pod britskou správou, které se po vybojování nezávislosti nechtěly „slít“ do jedné beztvaré státní břečky, proč taky. Georgia zůstala Georgií, Delaware Delawarem… je to jako když Vás kněz při manželském slibu prohlásí za „jednu bytost“ s manželem, ale řekněte sama – vzala byste to doslova a ztratila v tomto svazku svou identitu? Těžko, a podobně i jednotlivé Spojené státy, ač spojené, to neměly zapotřebí…

Další odpovědi
baghira

SA nejsou rozděleny, ale naopak složeny z členských států. Je to něco jako federace (taky jsme byli).

Lucijej

Spojené Státy Americké jsou tvořeny 50 státy a dvěma přidruženými, které se spojily, ale zachovaly si určitou samostatnost. To je jako v Evropě, kde se státy spojují státy do Evropské unie, akorát je to vymakanější.