Kelt

Proč je u skladby „Hvězda na vrbě“ uvedený jiný interpret?

Všichni asi znáte píseň „Hvězda na vrbě“. Začíná – „Kdo se večer, hájem vrací“ atd.
Všude je uvedeno, že to zpívá Olympic, ale oba zpěváci podle mne v Olympicu nezpívali. Jak to tedy je? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Autoři písně jsou " Karel Mareš/Jiří Štaidl, zpívají Pavel Šváb a Bohumil Starka, doprovodila skupina Olympic.

„Skladba Hvězdy na vrbě vznikla v polovině šedesátých let a nezaměnitelným způsobem ji v roce 1965 nazpívali Pavel Šváb a Bohumil Starka, které doprovodila skupina Olympic – tehdy ve silně odlišné sestavě od té dnešní, nicméně tahle skutečnost často způsobuje, že je autorství hvězdné písně připisováno Petru Jandovi.“ 🙂
Podrobněji ve zdroji :

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101549406­13-duety-kdyz-hvezdy-zpivaji/207522161­150006/3465-pisne/?songID=44

Další odpovědi
Emefej

Nesmysl, Olympic to nikdy nezpíval.