Proč je u nás v ČR takovým zvykem si pořizovat auta s dieselovým motorem?

Přijde mi to absurdní. Někdo si koupí auto pod vizí spotřeby okolo 5 litrů ale stejně se mu ty peníze nevrátí když najezdí ročně 10 tisíc km.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Víš, mně se zda absurdní, že někdo - v tomto případě ty, tvrdí nesmysl - a ptá se, proč tomu tak je...
:-O
Číst asi umíš - tak se kukni na http://www.sda-cia.cz/… a zjistíš, že větší procento dieselů se prodává u spíše dražších aut (u nichž se předpokládá rozhodně vyšší nájezd, než 10.000 km/rok)...
:-D

Další odpovědi:

Bronzový

Celkové prodeje dieselů samozřejmě táhnou hlavně firemní flotily, ale za posledních 10 let se zvýšil podíl i u soukromých aut. Vysvětluji si to tak, že od dob oktáfky v tédéíčkuvčervenémíčkuvstříbrný metle je to srdeční záležitost, a kdo jednou zkusil, už to nechce jinak ;-))

Stříbrný

co ti na tom příjde divnýho? já mám taky nafťáka a ne jednoho, naftový auta jsou silnější.

Stříbrný

Nejsou tak "dravé" a méně žerou, není to ideální kombinace pro většinu populace?
Tudíž i při jízdě na nákup jsem za dízlák u většiny lidí rád.

Stříbrný

Co se divíš, když stojí nafta 4,- Kč a benzín 36,- Kč ! :D
++++
Tedy přepočteno na osumdesátá léta (0,90Kčs a 8,-Kčs), kdy to tak bylo, jen se ale neprodávalo žádné auto na naftu :DDD
A aby se v ČR dali vůbec prodat i benzíňáky,tak se začalo vyrovnávat :D

Pokročilý

z vlastní zkušenosti - měl jsem benzíňáka a teďka mám naftu bez pár koní s 2x takovým výkonem a spotřeba i tak je nižší. (stejný typ auta)

porovnání s benzínem. Nafta je silnější živější rychlejší a nakonec nepotřebuje k tomu ani tolik paliva.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.