Sabeth

Proč je u nás v ČR takovým zvykem si pořizovat auta s dieselovým motorem?

Přijde mi to absurdní. Někdo si koupí auto pod vizí spotřeby okolo 5 litrů ale stejně se mu ty peníze nevrátí když najezdí ročně 10 tisíc km.

Nejlepší odpověď
anonym

Víš, mně se zda absurdní, že někdo – v tomto případě ty, tvrdí nesmysl – a ptá se, proč tomu tak je…
:-O
Číst asi umíš – tak se kukni na http://www.sda-cia.cz/stats/2003-7.palivaM1std­.CZ.html a zjistíš, že větší procento dieselů se prodává u spíše dražších aut (u nichž se předpokládá rozhodně vyšší nájezd, než 10.000 km/rok)…
😁

Další odpovědi
Pepa25

Celkové prodeje dieselů samozřejmě táhnou hlavně firemní flotily, ale za posledních 10 let se zvýšil podíl i u soukromých aut. Vysvětluji si to tak, že od dob oktáfky v tédéíčkuvčer­venémíčkuvstří­brnýmetle je to srdeční záležitost, a kdo jednou zkusil, už to nechce jinak 😉

honza19hk

co ti na tom příjde divnýho? já mám taky nafťáka a ne jednoho, naftový auta jsou silnější.

huxa

Nejsou tak „dravé“ a méně žerou, není to ideální kombinace pro většinu populace?
Tudíž i při jízdě na nákup jsem za dízlák u většiny lidí rád.

Agneta

Co se divíš, když stojí nafta 4,– Kč a benzín 36,– Kč ! :D
++++
Tedy přepočteno na osumdesátá léta (0,90Kčs a 8,–Kčs), kdy to tak bylo, jen se ale neprodávalo žádné auto na naftu :DDD
A aby se v ČR dali vůbec prodat i benzíňáky,tak se začalo vyrovnávat :D

no107064

z vlastní zkušenosti – měl jsem benzíňáka a teďka mám naftu bez pár koní s 2× takovým výkonem a spotřeba i tak je nižší. (stejný typ auta)

porovnání s benzínem. Nafta je silnější živější rychlejší a nakonec nepotřebuje k tomu ani tolik paliva.