Adam2

Proč je trestné říkat Alláh Akbar?

Měl bych mít přece právo říkat že Alláh je obří.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Není trestné vysovit obrat „Allahu Akbar“. Záleží spíše na kontextu. Pokud jste muslim a budete tak oslovovat Alláha v mešitě nebo ve svém soukromém životě apod., nejspíš to bude naprosto v pořádku.

Něco jiného bude, když totéž budete řvát na plné pecky s nožem nebo jinou zbraní v ruce na Václaváku nebo na letišti.

Popřípadě naopak jakožto „antiislamista“ se budete tímto výrazem snažit muslimy provokovat.

Další odpovědi
Drap

Říkat si můžeš co chceš, pokud tím nebudeš obtěžovat ostatní.

Tomindo

já bych to zakázal a hotovo. a myslím, že to není trestné.