Proč je tradice pouštět draky na podzim?

Vždyť na jaře to jde taky a navíc nebývá sychravo, dny se prodlužují, bývá i tepleji.

Nejlepší odpověď
annas

Tradice velí pouštět draky na podzim, i když „drací“ fanoušci by si ale jako ideální čas vybrali spíše jaro. Podle nich vanou na jaře daleko stálejší větry, navíc se dny prodlužují a je příjemnější počasí.

Česká tradice podzimního pouštění draků pochází z doby, kdy obyvatelé českého venkova dokončili sklizeň úrody z polí a děti měly náhle více volného času než na jaře, kdy musely vypomáhat při zemědělských pracích. „Děti se tehdy bavily mimo jiné i tím, že si pouštěly draky. Nikomu také nevadilo, když na podzim běhaly po zoraných polích, což by se na jaře, kdy byly plochy čerstvě oseté, stát určitě nemohlo,“ vysvětlil Jahoda.

Víc o původu pouštění draků a další informace.

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/podzim-je-za-dvermi-stahnete-si-planky-na-stavbu-draka-pfj-/hobby-dilna.aspx?c=A100913­_124053_hobby-dilna_bma

Další odpovědi
www

Určitě ti někdo řekne kde a jak to vzniklo, jenže já ti mohu říct poznatky pouze z těchto končin:
Na jaře je především na polích, kde se převážně draci pouštěli, spousta práce. V podzimním období se pole sklízí, některá jsou již dokonce sklizena, volná a navíc, vždy tam cosi po slizni zůstalo (tzv.obstrdlis, čili volně sbíratelné zbytky). V mém mládí se chodilo převážně na brambořiště, v zemi zbyla ještě část brambor a všude kolem suchá nať. Tedy se pekly brambory a současně pouštěli draci. No a také to byla levná a krásná zábava pro všechny kluky z dědiny, protože draka si vyráběl každý sám a různě se pak ‚závodilo‘. 😁 No jo..nádherné dětství
Zkušenost
Doplňuji:
Tenkrát jsme jako děcka příliš lepší zábavy tou roční dobou ani neměli. Už jen moct si udělat oheň bez dospělých byl zážitek! Jinak lítat (běhat) po nesklizených polích nás tenkrát ani nenapadlo a doma bychom navíc dostali pořádně přes prdel 😁
Závodilo se jak který drak vypadá, jak je velký, vysoko/daleko lítá, jak chodí psaníčka po šňůře nahoru ap.

Drap

Ná podzim většinou foukává vítr, pole a louky jsou téměř holé, takže ideální podmínky pro pouštění draka.

marci1

Protože děti přestaly na podzim pomáhat rodičům na poli a měly více volného času.

Zdroj: http://zbynkuv­.blog.cz/1011/pou­steni-draku

anonym

Protože fouká ze strnišť… 😉
A na podzim také mívali lidé více času, než na jaře, kdy bylo potřeba v zemědělství usilovněji pracovat.