dudu

Proč je tomu tak, a kde se stala chyba?

Velmi dobře si vzpomínám, že za mého mládí chodívali po vesnicích cikáni a v pokoře prosili o kousek sádla, vajíčka nebo starou slepici. Protihodnotou pak nabízeli výrobky svojí řemeslné práce jako podkovy, kotlíky, drátování hrnců nebo broušení nožů. Tehdy byli sice chudáci, ale měli svoji hrdost a dokonce uměli i pracovat. Dnes se ze zpráv m.j. dovídáme, že v Brně dva nezletilci vybrakovali pekárnu a bez zábran ukradli zboží za téměř dva tisíce. Jejich patřičná identita však už tradičně chybí.
Severní Čechy hlásí, že cikánské rodiny inkasují maximum dosažitelných sociálních dávek, byť na ně nemají jednoznačný nárok. Lichva je pro cikánské barony přímo zlatý důl, ale příslušné úřady nezasahují, atd. Důvodem je strach a obava uplatnit vůči této verbeži právo a pořádek. Kam kráčí naše společnost, když připouští, aby úředníci uhýbali před násilím? Kde se vloudila chybička, kvůli které se bývalé spodiny dnes slušní lidé i za bílého dne obávají a proč jejich bandy téměř beztrestně okrádají nejen jedince, ale doslova brakují i ten náš poslední společný majetek?
Jsem si vědom, že zde nenabízím ani nové myšlenky nebo téma, ale berte prosím můj příspěvek tak, že svěřená bolest je poloviční bolest.
Doplňuji:
Vážení přátelé. Téměř totožnou otázku jsem zadal i na stránky našich slovenských přátel. Nikoho nenutím tuto adresu navštívit, ale zajímá-li alespoň někoho naše možná budoucnost, prosím přečtěte si odpověď, kterou na předmětné téma přispěla kolegyně Judith. Před chvílí jsem reagoval zkušeností jak se drasticky, ovšem účinně zbavit srabu.
Je to sice nepříjemná nákaza, ale zločinné chování cikánské komunity bez účinného zásahu s určitostí již brzy dosáhne rozměrů pandemie!!

Nejlepší odpověď
Drap

Nezbývá než s tebou plně souhlasit. Možná že je to tím, že byli jasné zákony a ty platily pro všechny.

Další odpovědi
anonym

Zrovna jsem se vrátila z dlouhé fcb diskuze s panem senátorem Štětinou,který dal kke komentu vtip na romské téma s tím,že jej pokládá za rasistický.Měli jste vidět,co se tam strhlo za melu! Ale lidi mi docela fandili.Nepokládám vtipy za rasistické a ostatní,pouze za dobré a špatné.Tak jako lidi rozeznávám na slušné a nepřizpůsobivé a není to v barvě pleti.Myslím,že pokud budeme trestat vtipálky za tykadla a vtipy na cikány budem pokládat za rasismus je něco špatně.Ten problém tady je a nemá cenu strkat hlavu do písku…:D

www

Já to vidím takhle:
Brakování majetku ap. je umožněno i politikům, boháčům i jiným expertům ve velkém. Takové zákony u nás bohužel jsou a platí. No a v důsledku těchto zákonů mohou totéž praktikovat i oni. Po trochách, jenže jich je moc.
Proč by teda měli „makat“ jako dřív, když nemusí?

anonym

Dudu, kdyby se sem vloudila chybička malá, měla by i malé následky. Tyhle následky ale musela přinést chyba doslova kardinální. Teď je otázka kdy a v čem se ta chyba stala.
Za socialismu byla nezaměstnanost nazvána příživnictvím, protože každý měl možnost pracovat. Kdo nepracoval mohl být kvůli tomu zavřen. Víte sám, že cikáni se sem natáhli hlavně po sametové revoluci,a to doslova bůhví odkud. Proč? Protože jenom u nás jsou pro ně sociální dávky zlatým dolem. Proč by se zajímali o práci a o to, že jejich děti mají chodit do školy, když dostanou pěknou sumičku každý měsíc i bez toho?
Je otázkou proč mají naráz takové výhody. Někdo musel s tím, aby mohlo tak těžce přizpůsobivé etnikum žít tak bohatě na úkor bílé většiny, souhlasit. To není rasismus tohle říct. Je slepota před těmito skutečnostmi zavírat oči. Teď je ještě otázka, k čemu nám pomůže problém vidět, když stejně s tím páni poslanci zřejmě zase vůbec nic neudělají. Jenže proč? Z čeho jim tu plynou nějaké výhody, že dělají něco tak vůčihledně průhledného jako je podpora lidí, kteří tento stát jenom sají jako pijavice a jsou hrozbou pro široké okolí? Vždyť v politice přece platí vždy : něco za něco.
Co dostali naši politici za to, že jsou vůči cikánům tak chápaví, tolerantní a štědří?

zzzzz

Dnes když s tím chce někdo něco dělat, tak je hned rasista. Vynoří se DžamiloKocábovci a ti mají hned plnou hubu práv pro ně a povinnosti pro nás.

mosoj

Ano tak jak to tady podáváte to je rasismus !! Jestli je někde chyba tak je chyba ve vymahatelnosti práva.
Nevím že by cikáni měli jiné zákony. Tak jako oni můžete žít i vy pokud se vám to bude líbit !!
Doplňuji:
Prosím očko aby zde uvedla výhody cikánů které nemůže dostat i jiný občan ČR !!!!

mojitek

Dudu,oni ale krom jinýho byli taky zloději koní…

led

Niccolò Machiavelli – veľký učiteľ vladárov, by vám to veľmi ľahko vysvetlil:

  • vladár spokojne vládnúci, udržuje si skupinu ľudí, na ktorých obráti hnev poddaných. Potom vystúpi ako Veľký Ochranca ľudských práv.

Nepripomína vám to niečo?

Jose1f

Na otázku, kde se stala chyba a proč je tomu tak, odpovídám: „Protože sytý hladovému nevěří.“ To platí bez rozdílu barvy pleti. Dále platí, že někdo krade, aby přežil; jiný krade, aby zbohatl. Uvedu notoricky známý příklad. Chudé rodiny, lidé bez vzdělání a bez zaměstnání, bydlí ve zchátralém paneláku. Aby vůbec přežili, dostávají od státu příspěvek na bydlení. Aby tento dar nezneužívali, dostávají přesně jen tolik, kolik činí nájemné. Toho si všiml bohatý majitel domu. Využil neznalosti chudých, sjednal s nimi tržní nájemné a zvedl ho na dvojnásobek. Stát musel zvednout příspěvek také na dvojnásobek. Takže teď putují dvojnásobné peníze po linii stát > chudý nájemník > bohatý majitel domu. Koho byste vypalovali Savem, toho chudého nájemníka, nebo bohatého domácího? Na barvě pleti nezáleží, protože i ten pan domácí může být víc opálený než vy. A také vy se můžete stát bledým chudým nájemníkem.