Proč je tomu tak ?!

Pokud někoho odměníte za drobnou službu dvoustovkou, tváří se nějak nespokojeně, ale jakmile mu dáte 1/2 litru alkoholu v hodnotě cca 150 Kč, rozzáří se mu očička ?!

Nejlepší odpověď
anonym

Jak správně poznamenal www, někoho z přátel, kamarádů atd. nemůžu urazit penězi, tak dostane slivovici. Tedy v těch případech, kdy se jedná o drobnou službičku mezi námi.
Pokud se jedná o jinou službu, zpravidla to řeší firma nebo živnostnik a tím pádem faktura nebo bankovka.

Další odpovědi
www

Poněvadž je mu ‚půlčan‘ milejší, asi ten člověk rád pije.
Ten, kterému alkohol nic neříká, nebo nemá s alkoholem problémy, raději vezme peníze.
Mezi kamarády je to zase trošku jinak, tam se třeba lahvinka bere jinak, než prachy 😉

anonym

Zřejmě podmíněný reflex.

jirkajirka

Mě by udělala radost ta dvoustovka.

anonym

Protože je to hňup, který myslí jen na chlast, jak vidí flašku, zatmí se mu před očima a je konec.