rigormortis

Proč je těžké vycházet s idioty?

Jak je možné, že v naší společnosti stále nevymřeli idioti a hlupáci…vždyť dříve byla přirozená selekce lidstva také na tomto jevu závyslá (hloupý člověk snadno zemře i když má jiné predispozice k přežití-svaly atd.).
A jak je možné, že v dnešní společnosti nejsou takovýto lidé naprosto odsunuti na okraj společnosti? Když očividně společnost je čím dál více závyslá na vyšší inteligenci (v dnešní době je vyšší apel na rozumovou část, než na senzomotorickou).
Tak proč stále nevymřeli a dokonce je necháme mít stejná práva??
Nebo je jich tolik že si vytvořili sami systém, kde jsou potlačováni elitáři (ti nejlepší)?
Doplňuji:
už vím co jsem chtěl o idiotech vědět…děkuji

Nejlepší odpověď
Shizuka

Jednou větou:
Kdyby na světě nebyli Idioti a hlupáci , nebyla by na světě sranda :D…

Další odpovědi
zjentek

je pravda, že je společnost závislá na vyšší inteligenci, ale není pravda, že je závislá na vyšší lidské inteligenci, nýbrž spíše technické. Všímáš ty i, co tady píšu? Jsou tu prostě rozdíly a ty tady vždy budou, těžko říct tak z hlavy, kdo je idiot, kdo hlupák, kdo prezident, atd.
Je patrné, že svět vedou ti špatní, ti zlí a už je to déle ..proto také svět hyne. Není to tak složité a není to těžké vidět, stačí jen najít způsob, aby to pochopili ti, co svět vedou ,)

badisko

No podle toho co jsi napsal… tak s tebou bude opravdu tezke vyjit …:D
selekci a podobne vyrazy si strc za klobouk …Budes asi peknej mago* co ?…

arygnoc

to je ťažké, každý považuje za idiota (rozumej ako hlupáka, blázna, nie ako diagnózu <slabomyseľný človek>) niekoho iného.
Pre mňa sú idioti, ktorí sa dobrovoľne mrzačia (piercing, tetovanie – ale to je môj názor a nikomu ho nevnucujem), pre niekoho môže byť idiot človek, ktorý celý život šetrí na vysnený výlet napr. do Ria a kým na neho našporí, tak umrie, pre iného môže byť idiot Európan idúci na dovolenku či výlet do Pakistanu.

Takže záleží na uhle pohľadu.
Kľudne môžete začať so sebakritikou a začať sa zaoberať zvyšovaním svojich znalostí rodného jazyka (napr nie „čím dál více závyslá“ ale „čím dál více závislá“).

Selekcii (tej prírodnej, nie politickej alebo spoločenskej) padali za obeť vždy najslabší jedinci, zvyčajne fyzicky.

To, že medzi nami blbci sú, je fakt.
Totiž tí rozumní sa snažia pred nimi chrániť a preto sa príliš neprejavujú, lebo práve preto, že sú nadpriemerní, by mohli byť idiotmi „upálení“ (vidieť to i v politike /nielen našej/ – nevládnu najschopnejší, ale najpriebojnejší).
Takže elitári (podľa vášho slovníka) sa vlastne chovajú rozumne, svojou nenápadnosťou sa chránia pred vyhubením (dokážu sa vlastnosťami, schopnosťami „znížiť“ na úroveň „idiotov“ – tí sa /našťastie/ nedokážu pozdvihnúť na úroveň elity).

Problém vychádzať s idiotmi má buď nerozumný elitár alebo zasa iba idiot (častejší jav, čo je zrejme pochopiteľné pre elitára, pre idiota už nie).

anonym

Prosím tě, jak jsi na tohle přišel? Proč by duševně nemocní lidé měli být odsunuti? Kdyby se ti nedej bože narodilo postižené dítě, odsunul bys jej? Po tomhle, cos napsal věřím, že ano, určitě ale budeš mít radost když napíšu, že mnoho z těchto lidí je zbaveno svéprávnosti, stará se o ně jejich rodina, která je miluje a dělá vše proto, aby svůj život, který bývá většinou kratší, než u zdravých lidí, prožili co nejlépe, ale jsou i tací, kteří o tom vůbec nepřemýšlí a strčí své dítě, nebo člena rodiny někam do ústavu, ale i tam se snaží, aby o ně bylo dobře a s láskou postaráno, jsou to dobe vyškolení lidé, tzn. žádní idioti a to je to, co ty nechápeš, že mohou být i tací, kteří problém těchto lidí velmi dobře chápou, studují ho a vůbec, co já si tady plácám játra, když ty to stejně nepochopíš, i když bys měl, máš přece trochu vyšší IQ, než ti, kteří ti tak moc vadí, což je nad moje chápání.

www

Promiň, ale právě ze stejného důvodu je obtížné na tvoji otázku odpovědět. Nicméně se pokusím:
Nikdo není dokonalý, nikdo neví vše, všem nebylo nadáno stejně a kdo je idiot, pozná fundovaně jen lékař. Tedy i diagnostikovaný idiot může považovat ostatní za idioty ! 😁 Moudrý člověk se podle mne dokáže tedy domluvit s kdekým, ovšem musí se přizpůsobit schopnostem protějšku a podle toho postupovat.
Názor
Doplňuji:
Edit: ‚..i diagnosti­kovaný idiot, nebo jen hloupý člověk může..‘

anonym

Tvá otázka zavání bludismy. Po přečtení takové otázky se automaticky nabízí další dotaz – Kdo je vlastně idiot? Opět něco z kategorie „apoštola“ a GVKB. Pokud má někdo problém vycházet s lidmi nižšího IQ, tak nebude chyba v těch s prominutím hloupějších lidech, ale spíše v něm a jeho přístupu. Pár skutečně velmi chytrých lidí jsem v životě měla tu čest potkat. Nikdy ale svému okolí nedávali najevo svou vyšší inteligenci.
Kdyby bylo vše na Zemi závislé jen na těch opravdu nejlepších osobnostech, tak by nejspíše lidstvo dávno vymřelo.
Pokud chceš uvažovat o selekci lidského rodu, tak jsi se měl narodit jako Sparťan před stovkami let zpět. Je ovšem otázka, zda by tě tehdy neshodili ze skály jako života neschopného jedince.
Na závěr jedovatá otázka – rozumíš všem těm cizím pojmům, které jsi zde uvedl? Nejsi závislý na používání výrazů, jejichž smysl jsi zcela nepochopil?

anonymous664

Nenarážíš tím trošku na cigány? :).
Jinak takoví hlupáci jsou a budou, kdyby v ČR zavedli trest smrti, určitě by to bylo lepší. Ale člověk jako člověk, nemůžeš jednoho znevýhodnit (i když je to vůl) oproti jinému.

zjentek

badisko: není to poprvé, co tady prozrazuješ o sobě opravdu hodně ..myslím ve smyslu: přečti si po sobě s odstupem času a vzteku. ..je to něco podobného jako s tím gotickým nábytkem- princip je- vztek na vše, čemu nerozumím. Pomalu mě přestává překvapovat to, co tě poslední dny potkalo s těmi tvými body ..čímž jsi také v mých očích opravdu hodně spadl a za to poděkuj těm, kteří tě do takové pozice dostali- najdeš je u palců tvých odpovědí za posledních pár dní.

badisko

Příspěvek smazán administrátorem.

badisko

:D bavis :D…

badisko

:D bavis :D…

zjentek

doplňuji:
dobře bych si přečetl, co píše ocko a vzájemně jste si to obodovali , tak se nad tím bude dobré alespoň zamyslet ne? cituji:
Pokud má někdo problém vycházet s lidmi nižšího IQ, tak nebude chyba v těch s prominutím hloupějších lidech, ale spíše v něm a jeho přístupu.
..viz tvá reakce u otázky, kámo ,)

anonym

Kdybys nepřipojoval ten druhý odstavec, tak bych ti dala bodík taky. Jenom, prosím Tě, netvrď, že opět zdejší parta hic hledá, s kým si dáváme body. Nedávám je zásadně těm, kteří je přestali dávat mně (já si nezačala ☺) a u ostatních je dávám podle hodnoty příspěvků. A vidíš to, badiskův mi připadl vtipný.

zjentek

počkej, k tomu odstavci- chceš snad říct, že nevíš, že svět hyne pro vládu, která o něm rozhoduje? No sakra ty snad na tu stranu patříš, nebo co ,)

zjentek

no tak takhle vtipný já nemám problém být ..ale co to udělalo s uživateli doposud a co to ještě udělá? Vem to ďas, nebudu to rozvádět ..nene ..nebudu urážet jen ty,kdo zde uráží ..už prostě nebudu jánošíkem a začnu smajloval, viz odpověď pro badisko ,)

badisko

nejsem tvuj kamarad nikdy jsem nebyl a nebudu …nemam o tobe valne mineni to bude oboustrane … do toho koho hodnotim ja ti putna a nemusism ti to vysvetlovat ..nasranej jsem nebyl ..byl tam smailik :D … takze se uklidni a jdi si dat tereba caj …:D ..

zjentek

byl tam smajlik? Já mám smajla za každým příspěvkem, takže když ti napíšu „ty zm_de zas_anej“ , nebo „ty ubožáku bezduchej“, tak budem konečně kámoši? Smajl tam je vole, tak sranda ne! A jakto, že když jsem doporučoval bohemice, ať si vyndá ruku z frndy, když na mě myslí, tak že se mnou vehementně nežertovala, když tam byl ten smajl??? Pořád mi o tom píše, ale nezdá se, že by jí to zůstalo v hlavě jako žertovná vzpomínka ,) ..teď určitě taky nejseš nasranej, protože je tady sakra zase ten smajl, tak vo co go, jelito, sranda ne?!!!! Takže se uklidním, dám si třeba čajl a hodím smajl, čuňasi ,)

badisko

nejsem tvuj kamarad nikdy jsem nebyl a nebudu …nemam o tobe valne mineni to bude oboustrane … do toho koho hodnotim ja ti putna a nemusism ti to vysvetlovat ..nasranej jsem nebyl ..byl tam smailik :D … takze se uklidni a jdi si dat tereba caj …:D ..

badisko

D: …

zjentek

vymysli slovník sprostých slov a vulgarit, které tvůj smajl povýší do kategorie „badisko to myslí dobře“ , magore – doufám, že je tam i magor- hážu smajla- ,)smajl! ,)