Miroslavst

Proč je tak nebezpečné, pokud by do Slunce narazilo nějaké těleso?

Proč je tak nebezpečné pokud by do Slunce narazilo nějaké těleso? Není přeci Slunce tak „horké“, že by roztavilo vše ještě před dopadem?
Co je vlastně Slunce? Je to hořící kole ničeho jen žáru nebo je to pevná řekněme planeta, která chrlí oheň?
Pokud bych hodil do hutní pece něco, také jí to přeci neublíží, protože to shoří než to tam dopadne. Není to s tím sluncem stejný?
Doplňuji:
Ptám se na to, proč je z vašeho pohledu nebezpečné, když něco letí do Slunce. Já se domnívám, že by to nemělo ničemu vadit, protože to musí shořet dřív než se to ke Slunci přiblíží, natož vletí do něj. Tak proč to nebezpečí?

Nejlepší odpověď
dudu

Ptáte se na téma, na které z hlavy dokáže reagovat jen odborník. Na stránkách Google myslím naleznete odpověď na všechny Vaše otázky. Občas mě napadne proč někteří z nás nutí ostatní hledat na netu, namísto toho, aby se sami laskavě koukli na patřičné stránky?

Další odpovědi
Fermi

Povrchová teplota Slunce je okolo 5 600 stupňů Kelvina. Srovnejte tuto hodnotu s teplotou tání různých materiálů. Jde spíše o tvar, hmotnost a rychlost tělesa, které by mířilo směrem k Slunci. Otázku musíte konkretizovat, jinak není příliš jasné, nač se ptáte. Druhá věc je, že Slunce je tvořeno plazmatem. Představovat si jej jako planetu chrlící oheň není příliš blízko skutečnosti. Plazma je stav látky (podobně kapalina, plyn, pevná látka). Plamínek zapalovače je tvořen právě plazmatem. Blesky během bouřky jsou rovněž plazma.
Doplňuji:
Opravdu záleží na tom, jaké těleso tady diskutujeme. Pokud budeme mluvit o černé díře (a centrálním rázu), tak ta by například neshořela. Pokud budeme mluvit o neutronových hvězdách a bílích trpaslících, pravděpodobně by také neshořeli. Jestliže však budeme uvažovat kometu, pak dojde k roztavení (což je velmi dobře a často pozorováno). Záleží rovněž na dalších parametrech – úhel, pod kterých se těleso přibližuje ke Slunci, rychlost, hmotnost apod. Obecně by mělo platit, že dostatečně hmotné těleso nemusí před nárazem do Slunce shořet (ale musíme dodat, za jakých podmínek toto tvrzení platí).