NikkiHeat

Proč je tak málo ženských skladatelů hudby?

Nemyslím zrovna moderní hudbu ale spíš vážnou hudbu nebo filmovou hudbu. Jistě jich pár je, např. Rachel Portman , ale obecně je to zanedbatelné procento. Přitom jsou ženy dobré hudebnice a svou větší emotivností by přece mohly být velkým přínosem v hudebním světě.....
Nějaké logické vysvětlení?

Nejlepší odpověď
anonym

osobně si myslím,že nemají na to takový vlohy jako chlapi,
nic víc v tom nevidím.
Jugar

Další odpovědi
Nazdar Bazar

gulagu: Někdy mě svými teoriemi pobavíš.

apolitik

Bylo to z politickych dovodu…kdyz vladla levice, tak kazdy mel vicemene stejny plat, takze holky nebyly motivovani k tomu, sby skladali hudbu a kdyz vladla pravice a kapitalismus, tak nemelo cenu skladat hudbu, ktera neni nenarocna, protoze z ni netecou takove prachy jako napr z rihanny apod.

I kdyz par dobrych zenskych kapel se preci jen najde > napr pussy riot.

da ny

… Yoko Kanno…
http://kojot.na­me/2009/05/17/787630-proc-temer-neexistuji-hudebni-skladatelky/

No,
možná protože vždy vytvářely umelcům (mužům, vynálezcům) dobré zázemí a byly jim věčnou inspirací 🙂
Je prokázáno, že ať vládla levice nebo vládne pravice, ženy měly a stále mají na stejných pracovních postech převážně VŽDY nižší mzdu i plat !!! ⇒ tudy asi cesta nevede…
Hlavně při všech těchto povinnostech, zaměstnání a druhé domácí směně nemívají času nazbyt :) Vyčerpané, unavené padly a padnou za vlast :) (hlavně, pokud mají doma pohodlného a sobeckého „alipašu“)
Např. v předmětu ZSV na SŠ se učí (vyčísleno, spočítáno odborníky), že hodnota pracovní činnosti ženy v domácnosti na mateřské dovolené = 24 hodin ve střehu se rovná pracovnímu výkonu muže, KTERÝ PŘINESE DOMŮ 54 tisícovou mzdu .....,
tak, jak jste na tom Vy ? 🙂

apolitik

Nazdar Bahar > pane, smim-li vam tak rikat, prispivatel je Nikki Heat ne Gulag