Rokio

Proč je tak důležitý slepíčí kvoč?

Když někdo používá slovo Proč v nevhodných příležitostech, tak často uslyší odpověď pro slepičí kvoč.

Proč je tedy tolik věcí konáno pro slepičí kvoč?

Nejlepší odpověď
annas

Proč je důležitý slepičí kvoč?
Slepice na jaře začne kvokat, změní se její chování a přestane snášet vejce. Oznamuje, že chce vysedět kuřata. Pokud chovatel je nechce mít, musí kvokání slepice přerušit.

V tomto případě je kvokání nežádoucí, zbytečně, obtěžující, u kvočny se zastaví tak, že se přikryje řídkým košem

Přeneseně se užívá tehdy, ptá-li se někdo všetečně a zvědavě, odpovídá se: Pro slepičí kvoč. Pro starý kvoč, pro mladá kuřata.

Jindy třeba hloupá otázka nezasluhuje odpověď.
Kvoč po člověka nic neznamená.

Stejně jako kvokání slepice se přeruší, tak i odpověď na otázku se odsune …

Další odpovědi
redy

Že by dospělí lidi používali slepičí kvoč na slovo proč?

Tak se odpovídá mrňatům, všechno chtěj vědět a dokážou se zeptat během pár minut stokrát.
Když hlídám kámošce kluka je to furt dokola. I když odpovíš, následuje další proč…

marci1

Proč?
Pro slepičí kvoč.
Aby kvočna nekvokala,
protože nemá proč! 🙂
Říká se tomu dětská „ŠKÁDLIVKA“.
Připojím „Škádlivku“ ze zdroje :
"Fredy Kruger: Proč ?
Jeden starý dědeček ...... stále se ptal ,,proč,, ? ...... bába vždycky odsekla ........ ,,pro slepičí kvoč,, ! rozlobený děda řekl… ,,na záda mi skoč ,, ! ..... nočníkem jí přetáhnul ...... vylil na ní m.č … ! "
🙂
http://www.det­skestranky.cz/cla­nek/1180-proc_pro_slepi­ci_kvoc.htm