Putin

Proč je symbolem křesťanství zrovna kříž, který se stal pro Ježíše smrtelným?

Není to jako kdyby se symbolem J. F. Kennedyho stala puška? Nebo by byl symbol Jana Husa hranice?

Nejlepší odpověď
annas

Symbolem v náboženstvím je určitý předmět, který je typický pro danou církev. Je to označení abstraktního pojmu. .

Husitství – jeho symbolem je kalich – Husův „boj“ za přijímání pod obojí. Dále hustitský praporec.

V katolické církvi je symbolů několik, některé jsou přijimané i obecně. .

Nejvýznamnější a nejznámější je kříž – skrze Ježíšovu smrt na kříži byl člověk osvoboený a spasený. Člověk na sebe bere tíhu kříže, tedy, udělá všechno pro to, aby byl vykoupen od svých hříchů. .

Další symboly – křtitelnice se svěcenou vodou, kadidlo, ryba, hvězda, holubice atd.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C5%99es­%C5%A5ansk%C3%A9_sym­boly

Další odpovědi
da ny

Hlavním symbolem křesťanství je ryba – symbol věčného života ;)

Kříž připomíná Kristovo utrpení:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/K%C5%99es­%C5%A5ansk%C3%A9_sym­boly

Nikoltyna

Možná aby si křesťané připomínali jeho utrpení které pro lidstvo utrpěl…jen domněnka skutečně nevím proč…

gecco

Je to v upomínku mučení, jimž Ježíš prošel…
Ale ani zdaleka to není jediný symbol křesťanství.

Celander

Jsem satanista a my máme ve znaku kříž obrácený. Satanistická interpretace tohoto symbolu je však odlišná. U nás je jedno z vysvětlení rozcestí. A toto je z wiki : ,,V křesťanském kontextu kříž symbolizuje pokoru a nehodnost vůči Kristovi.´´

anonym

vrrr…http://w­ww.satanshop.cz/sa­tanshop/eshop/2–1-Amulety/0/5/759-Amulet-Osviceni

Roman71

Kdyby ses zeptal kteréhokoliv raného křesťana (počínaje Kristovými učedníky) na symbol jeho vyznání, nejspíš by na tebe zíral a neskrýval by údiv. Poznávacím znamením pravých křesťanů není žádný symbol, ale láska a to nejen k Pravému Bohu, ale i k sobě navzájem (Matouš 22:34–39). Samozřejmě láska založená na uplatňování biblických zásad, nikoliv „sex každý s každým“, jak by to nejspíš pochopila většina dnešních lidí.

Kříž byl uctíván dlouho před křesťanskou érou a symbolizoval falus (mužský pohlavní orgán), nebo také jeho podoba „T“ se zkráceným horním cípem (symbol boha Tamuze).

Proč kříž na počátku 4.století katolická církev schválila jako symbol křesťanství dokážu docela pochopit. Do církve totiž přicházeli lidé z národů a katolické církvi se nedařilo vykořenit pohanské zvyky (a že jich nebylo právě málo). Mezi nejznámější takové patří i oslavy bohyně plodnosti Ištar (Aštoret) anglicky Easter.. Mnozí už tuší, že to jsou velikonoce. A o oslavě zimního slunovratu (saturnálie) ani nemluvím. Prostě církev zasvětila svátky a symboly Kristu a na to co si o tom myslí Stvořitel nejspíš ani nepomyslela.

PS: Ježíš zemřel na kůlu (viz 5.Mojžíšova 21:22–23; Galatským 3:13)