Vassiczek

Proč je sušené maso tak drahé? Popřípadě, kde se dá sehnat levně?

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud bych sušené maso nutně potřebovala ( třeba na cesty ), usušila bych si jej doma. http://www.po­hora.cz/jidlo-na-cestu/co-si-udelat-susene-maso-doma/

Další odpovědi
anonym

Co je „drahé“?
Sušené maso balené v ´malém´ se dá běžně koupit okolo 2.000,– Kč /kg, což mi až tak drahé nepřijde.
Musíš si uvědomit, že je vyráběno z nejkvalitnější suroviny *) (tedy z vysokým podílem odpadu – např. běžné maso obsahuje okolo 75 % vody, která ve finálním výrobku – pochopitelně, chybí) a technologie výroby není levná.
*) aspoň to, které jsem si kdy koupil
_____
Mimochodem – klidně si můžeš sušené maso zkusit vyrobit sám. 😉

Drap

Několikrát jsem si sušil maso sám, vyjde podstatně levněji. V létě to jde i klasickým způsobem na slunci.

Geesha

Určitě se to dá nějak usušit doma.