ondrach

Proč je stát Izrael v kvalifikaci na EURO 2012, když není v Evropě?

Nejlepší odpověď
annas

K předchozí odpovědi doplním jeden zdroj, odkud čerpal uživatel.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­EFA

„Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří“.

Další odpovědi
kosaaaak

Izrael dostal v roce 1994 od UEFA plné členství a může se tak zúčastnit všech evropských soutěží. UEFA ho zařadila mezi „evropské země“ protože má přístup k pobřeží středozemního moře a hlavně proto že jedinou mezinárodní soutěž, kterou by jinak mohl izrael hrát, je ta asijská kde by se mimo jiné na trávníku potkával i se Sýrií, Íránem a Írákem, tak se to udělalo takhle. Jinak to samozřejmě není jenom Izrael kdo má výjimku >>

„UEFA reprezentuje národní asociace evropských států (plus Kypr, Turecko, Izrael, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán a Kazachstán).“