Rokio

Proč je špatné bavit se s cizími lidmi?

Co je na tom špatného? Já v tom nevídím nic negativního. Co na tom vidíte špatného vy?

Nejlepší odpověď
eleonnore

Na začátku života každého z nás je to dobře míněná rada rodičů dětem, které ještě nedokážou rozlišit, komu věřit a komu ne → snaha ochránit děti před pedofily.

Pokud jsi dospělý, jen těžko se tomu vyhneš. Na úřadech, v MHD, na ulici, v obchodě, v práci, ve škole – kdykoliv chceš něco zařídit. Jako dospělý už bys měl rozlišit mezi tím, kdy se s cizím dát do řeči a kdy to nutné není. A i když to nutné není, je příjemné se občas s někým cizím dát jen tak do řeči. Pokud jsou tomu nakloněni oba, je to příjemné zpestření dne v jinak anonymním prostředí města. Já takhle občas prohodím pár žertíků třeba s prodavači pizzy, je to fajn, když někomu vykouzlíš úsměv na rtech :). I sobě, mimojiné.

Ale i jako dospělý můžeš potkat spoustu divných lidí. Spousta sériových vrahů, jako byl Ted Bundy, mohou působit přátelsky až sympaticky a pak tě pod nějakou záminkou zlákají do temné uličky :)… Jen žertuji, stát se to může, ale člověk nemůže být paranoidní.

Další odpovědi
rouzi

Neumím si představit bavit se s někým, koho neznám.

Smode

Špatné je, pokud jste dospělý, se s cizími lidmi nebavit. Znám spoustu dospělých co mají přes třicet a s cizím člověkem v obchodě nebo do telefonu se baví „divně, opatrně a s rezervou“ – nejsou zvyklí bavit se s cizími protože ve škole měli známé kamarády, učitele a poté v práci uzavřený kolektiv a jsou na pozici nevyžadující s cizími denodenní kontakt. S překvapením zjistíte, že tento typ lidí má problém zařídit si jednoduché jednání na úřadě, v bance atd.
Kdežto bavit se běžně s cizími lidmi je uvolňující, většinou i příjemné a týkající se velmi často počasí, zaměstnání nebo toho co mají bavící se společného.

Drap

Neni na tom nic špatného.

luckykubrt

Špatné je to především pro malé děti, kteří můžou být cizím člověkem zneužity. Mohli by se stát objektem sexuální zvrhlosti nebo únosu. To je na tom to špatné. Proto se jim doporučuje, aby se s cizími lidmi nebavili. Samozřejmě pokud se bavíme se slušným člověkem tak na tom nic špatného není.

anonym

Nic špatného na tom nevidím. Minule jsem byla v obchodě s oděvy, paní si tam zkoušela kabátek, neviděla se pořádně zezadu, tak jsem jí řekla, že jí nesedí, pak jsme se bavily o všem možném, je tomu tak třeba i u lékaře v čekárně, prostě se bavím s lidmi, které neznám, samozřejmě o neutrálních věcech. Nebudu jim vykládat, kde mám doma co schovaný, nebo tak, to ne 🙂

Pentomino

Tak dost záleží, jestli chuť se bavit je na obou stranách.

Roman71

Pokud nemáš pevné morální zásady, může se ti stát (a stává se), že začneš napodobovat prvky chování, které tě na tom cizím člověku zaujmou. Po delší době bys mohl přijít domu a ti, kdo tě důvěrně znají, by tě chvílemi nepoznávali.