Putin

Proč je Satan považován za zlo, když vykonává spravedlnost?

Díky za reakce!

Doplnění: No ateista sice jsem, ale nejde mi to do hlavy.

Nejlepší odpověď
gecco

Co je „Satan“??
A co je „spravedlnost“??
😉

Další odpovědi
Drap

Nemohu spravedlivě posoudit. Nemám žádné vědecké důkazy o jeho spravedlivých skutcích.

annas

Co je dobro či zlo? Co je spravedlivé nebo nespravedlivé? Absolutní hodnocení těchto pojmů neexistuje. Jde jen o to, kdo nebo co za dobré či spravedlivé považuje,, nebo naopak, jaký má pohled na zlo a nespravedlnost..

Z pohádek známe, že i satan v pekle se dal přelstit lidskou chytrostí, dal se i uplatit, napálit atd. . Takže ne vždy konal spravedlivě …
Naopak on vyvolával zlo u lidí,, podněcoval je ke zlým činům, když podlehli, tak je soudil. Dal se jeho rozsudek považovat za spravedlivé odsouzení zla? Tudíž satanova spravedlnost je relativní.
.
Dobro x zlo – bohužel ne vždy vítězí dobro, tedy spravedlnost. Zlo si najde vždy skulinku, kde prorazí. .Satanova relativní spravedlnost byla podle lidí jakási obrana proti nespravedlnosti na zemi, takže zlo bylo potrestané až po smrti.

Satan je vládce pekla, má své podřízené čerty, kteří jsou údajnými vykonavateli spravedlnosti. V pekelném ohni skončí zlí lidé. Ale čert je i dobrodinec. Napravené hříšníky nechá přežít …

Satan je často představován jako jakási protiváha Boha, protože Bůh = dobro a satan = zlo. Satan stojí stejně vysoko jako Bůh, ale na opačné straně barikády.

Biblický satan byl archanděl, který byl nejen moudrý, ale i dokonale krásný. Jenže se stal domýšlivým, zým, násilníkem, takže byl svržen do pekla. Takže křesťané mohou vyhrát naf satanem jen pomocí Boha, jinak boj s ním nelze vyhrát.

Možná by bylo méně zla, kdy se lid řídili Desaterem.. Čllověk, který to má v hlavě trochu srovnané, nemusí číst Bibli jen proto, aby si uvědomil, že je třeba dodržovat pravidla morálky, chovat se slušně, být vstřícný atd. Satan pak nebude mít šanci nejen v pohádkách.

Jak jsem uvedla, i satanova spravedlnost je relativní.

.

střevo

páč sou lidi blbí
a přídou na to pozdějc

klumprt

To se zeptej toho, kdo si Satana vymyslel. Já tomu taky dvakrát nerozumím :)

lexx

protože je stejně mocný konkurent

anonym

To taky nechápu,vždyď satan se prezentuje jako světský bůh,kterému všichni slouží skrze náboženské dogma (řád),je člověk uprostřed mezi stvořitelem a světským bohem – satanem?Já nevím,ale satan je pokušitel člověka,který se živí modlidbama modlářů…nejlepší je si tím projít a pak s rozvahou si užívat života,protože být od narození spontánní je to samé jako,když se řekne"žádný učený z nebe nespadl",ale nesmíme brát příliš na lehkou váhu kdo co je zač i když za to „nemůže“,to je fakt.

nnn1

Proč si myslíte, že vykonává spravedlnost?

Satan se podle Bible vzbouřil proti Bohu a oklamal Evu, která si vzala ovoce ze zakázaného stromu (1. Mojžíšova (Genesis) 3:1–6; Zjevení 12:9). To on vládne dnešnímu zkaženému světu (Jan 12:31; 1. Jana 5:19).

Bůh však slibuje, že ho nadobro zničí (Zjevení 20:10 – ohnivé jezero je symbolické – je to druhá (věčná) smrt – Zjevení 20:14) a spolu sním ty, kteří činí špatné věci (Žalm 37:9,10). Z Bible vyplývá, že to bude již brzy, neboť se splňují mnohá proroctví, jako např. to, že děti nebudou poslouchat rodiče (2. Timoteovi 3:2).

Roman71

Satan (než se stal Božím odpůrcem – Satanem a pomlouvačem Ďáblem) byl Božím andělem. Do tohoto stavu se dostal tím, že v sobě živil touhu být uctíván jako Bůh, který ho stvořil. A aby toho nebylo málo, Stal se samospravedlivým a postavil do vzpoury proti Bohu nejen Adama a Evu, ale i anděly, kteří se tak stali démony. Tím sobě, první lidské dvojici i andělům, kteří se k němu připojili, přivodil jistou smrt – úplné zničení.

Satan od počátku věděl, že Bůh je zdrojem života a také věděl, že když první lidskou dvojici postaví na odpor Bohu, ztratí dokonalost a zemřou. To se taky stalo a následky toho si neseme všichni.

Takže na konec řečnická otázka: Stále si myslíte, že je Satan spravedlivý?

Roman71

Když to vezmu z lidského pohledu, Satan je samozvaný vládce, který jde přes mrtvoly pro vlastní blaho a dobře ví, že mu to neprojde.

Jak by mohl být Satan spravedlivý??

anonym

gecco – satan je padlý anděl stvořitele,který stvořil zemi a na ní světského boha – satana(pro člověka zavádějící dualismus) a člověka jako nejvyšší pozemskou hmotnou samostatnou individuálně vyvíjející se inteligenci…

Spravedlnost je zavádějící a nehmotná, v překladu opačná,ale pouze v překladu!(po­larita neboli opačný konec celku).