Bios

Proč je rychlost světla konstantní?

Prostě mě zajímá co si myslíte, že je zodpovědné za toto konstantní šíření světla. Ať už ve vakuu, nebo ve vodě. Při působení gravitačního pole, nebo bez něj.

Odpovědi
tencosepta

Nejde změnit, tím by to mohlo býti.

Kelt

Konstanta znamená stála neměnná. To je právě podstata konstant. Rychlost světla, Planckova konstanta, gravitační zrychlení, pí a jiné. To jsou axiomy, o kterých se nediskutuje – například – dvěma body lze vést jedinou přímku. Příroda musí být založena na nějakých stavebních kamenech.

geoVosar

Jenoznačně jsou za to zodpovědní úřednící z mezinárodního úřadu pro míry a váhy, kteří definovali jednotku délky 1 metr jako vzdálenost, kterou urazí světlo ve vakuu za 1/c sekundy. Pak tedy, i kdyby byla skutečná rychlost světla libovolná, vždy naměříme stejnou hodnotu c, protože 1/(1/c)=c.