Proč je rozdílna chuť brambor,když je uvařím oloupané a nebo ve šlupce?!

Nejlepší odpověď
Mapel

Oloupané brambory se více vyluhují, ale neoloupané nemají vnitřek v přímém styku s vodou a vše zůstává uvnitř brambory.

Další odpovědi
Damiana

Neoloupaná brambora drží veškerou chuť pod slupkou, proto má i takovou zemitější chuť. Při vaření také nepřijímá žádné příchutě, je moučnatější nebo klihovitější – podle varného typu, ale chuť je vždy ryze „bramborová“. Oloupané brambory pouští škrob do vody, kterou lze dokořenit. Po uvaření jsou křehčí a jemnější chuti, nejsou tak výrazné.

Black_Pearl

Myslím že je. Chutnější jsou vařené beze slupky :) – Tohle ignoruj, blbě sem si to přečetla :)

jmhad

Malé doplnění pro diety-hubnutí,cukrovka a pod. Brambory ve slupce mají nižší glykemický index,tedy pomaleji se vstřebávají do krve.Nejnižší mají vystydlé brambory typu A a nejvyšší bramborová kaše.Čili po námaze k doplnění energie bramborovou kaši,k večeři studené salátové brambory /bez majonézy/