Inquirer

Proč je provoz MRI skeneru tak drahý?

Zajímalo by mne, co je tak drahého na provozu MRI skeneru (zařízení využívající magnetickou rezonanci pro diagnostiku ve zdravotnictví). Nepochybně to má příkon několik desítek kW, ale to je vše? Musí se v tom snad po každém použití něco vyměňovat, nebo tak? Pořizovací cenu, náklady na údržbu a obslužný personál nepočítám, to má například i obyčejný rentgen.

Odpovědi
gecco

Cena provozní hodiny takového zařízení nespočívá v ceně spotřebované elektriky, ale v pořizovací ceně (v relaci k předpokládané životnosti) a v nákladech na údržbu, personál, místo…
Tedy hlavně v tom, co nepočítáš…
😉