niazi

Proč je pro chlapce který dělá balet nebo modeling výhodou, když je obřezaný?

Podle čeho by jste se rozhodli, jestli syna necháte také obřezat (pokud syn je v kolektivu (ve škole) s převážně obřezanými kluky. Nejsme v čr.

Nejlepší odpověď
Hlada

Otázkou je, co se pod pojmem balet nebo modeling skrývá. Spíš než o obřízce bych u syna uvažoval o škole, ve které nejsou žáci hodnoceni podle úpravy penisu.

Další odpovědi
Alesh

No nejlépe se se rozhoduje podle rozumu. 🙂
Mužská obřízka odborně a hygienicky provedená není zas ta nic strašného, naopak v mnoha ohledech zdraví prospěšná. I tak je to ale samozřejmě nevratná změna těla a proto je samozřejmě nutné to dobře uvážit, zvlášť pokud se jedná o jinou (nezletilou) osobu. Já bych se rozhodl asi na základě 2 věcí:

  1. konzultace s dotyčným (pokud je to osoba alespoň navštěvující ZŠ, pak už nějaký ten postoj k tomu zaujme, pokud by byla kategoricky proti, pak ho nutit nebudu) … fakt netuším, jak je to s věkem, kdy se to dělá atd., možná jsem teď úplně mimo, nevím.
  2. hlavním argumentem pro nebo proti by pro mě bylo, kde se dá předpokládat, že bude dotyčný v dospělosti žít, pokud plánujete návrat do ČR (EU), pak bych do toho nejspíš nešel.

venkovan

Pořád lepší, když kočka zasekne drápky do předkožky než přímo do žaludu. Příroda ji tam z nějakých důvodů dala, tak ať tam je. Alespoň se chlapec naučí hygieně.
A nemohu si pomoci, s předkožkou ta pánská ozdoba vypadá lépe než když je to holý. Nejsem si jist, ale antické sochy jsou bez obřízky.

anonym

Lidské tělo je přírodou navrženo myslim dost dobře a neni třeba cokoliv upravovat… (Pokud vysloveně někde o nějakou vrozenou vadu, což neni tento případ).
Doplňuji:
oprava: nejde (místo „někde“)

Damiana

To je židovská škola? Jinak to nechápu a souhlasím s Hlada.

led

Ako ste došli na nápad, že baleťáci, alebo modely sú obrezaní?
Ak máte pocit, že podľa ich pohybovania a javiskového správania sa, sú iní, nie je to pravda. Väčšina sú úplne psychicky a telesne normálni muži.

venkovan

Já mám pocit, že žijí někde, kde jistá společenská úroveň se vyznačuje tím, že se klukovi kus kůže ufikne, aby mohl být součástí nějaké komunity.
Prosté vymývání mozků.

niazi

Ahoj,

díky za příspěvek. Muj syn je ted první rok na umělecké škole. žijeme mimo evropu. Škola mi to ted pro syna doporučuje. většina jeho spoužáků to podstopila jíž dávno před začátkem studii ale někteří až nyní. Tak uvažuju jestli to taky nechat udělat a hlavně jak.