Avatar uživatele
niazi

Proč je pro chlapce který dělá balet nebo modeling výhodou, když je obřezaný?

Podle čeho by jste se rozhodli, jestli syna necháte také obřezat (pokud syn je v kolektivu (ve škole) s převážně obřezanými kluky. Nejsme v čr.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4389 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Otázkou je, co se pod pojmem balet nebo modeling skrývá. Spíš než o obřízce bych u syna uvažoval o škole, ve které nejsou žáci hodnoceni podle úpravy penisu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

No nejlépe se se rozhoduje podle rozumu. 🙂
Mužská obřízka odborně a hygienicky provedená není zas ta nic strašného, naopak v mnoha ohledech zdraví prospěšná. I tak je to ale samozřejmě nevratná změna těla a proto je samozřejmě nutné to dobře uvážit, zvlášť pokud se jedná o jinou (nezletilou) osobu. Já bych se rozhodl asi na základě 2 věcí:

  1. konzultace s dotyčným (pokud je to osoba alespoň navštěvující ZŠ, pak už nějaký ten postoj k tomu zaujme, pokud by byla kategoricky proti, pak ho nutit nebudu) … fakt netuším, jak je to s věkem, kdy se to dělá atd., možná jsem teď úplně mimo, nevím.
  2. hlavním argumentem pro nebo proti by pro mě bylo, kde se dá předpokládat, že bude dotyčný v dospělosti žít, pokud plánujete návrat do ČR (EU), pak bych do toho nejspíš nešel.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Pořád lepší, když kočka zasekne drápky do předkožky než přímo do žaludu. Příroda ji tam z nějakých důvodů dala, tak ať tam je. Alespoň se chlapec naučí hygieně.
A nemohu si pomoci, s předkožkou ta pánská ozdoba vypadá lépe než když je to holý. Nejsem si jist, ale antické sochy jsou bez obřízky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Lidské tělo je přírodou navrženo myslim dost dobře a neni třeba cokoliv upravovat… (Pokud vysloveně někde o nějakou vrozenou vadu, což neni tento případ).
Doplňuji:
oprava: nejde (místo „někde“)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

To je židovská škola? Jinak to nechápu a souhlasím s Hlada.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Ako ste došli na nápad, že baleťáci, alebo modely sú obrezaní?
Ak máte pocit, že podľa ich pohybovania a javiskového správania sa, sú iní, nie je to pravda. Väčšina sú úplne psychicky a telesne normálni muži.

před 4388 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
venkovan

Já mám pocit, že žijí někde, kde jistá společenská úroveň se vyznačuje tím, že se klukovi kus kůže ufikne, aby mohl být součástí nějaké komunity.
Prosté vymývání mozků.

před 4388 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
niazi

Ahoj,

díky za příspěvek. Muj syn je ted první rok na umělecké škole. žijeme mimo evropu. Škola mi to ted pro syna doporučuje. většina jeho spoužáků to podstopila jíž dávno před začátkem studii ale někteří až nyní. Tak uvažuju jestli to taky nechat udělat a hlavně jak.

před 4388 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek