Michal47

Proč je přepínač „-&“ programu PKZIP pod Windows XP nepoužitelný?

Pod systémem MS-DOS tento přepínač pracoval jako parametr pro vytváření archivu na větší počet médií (zejména disket). Může to být nekompatibilitou správ soborů FAT a NTFS? Předem děkuji za odpověď!

Odpovědi
Emefej

Na 99,9 % to bude způsobené nekompatibilitou souborového systému.

Michal47

Děkuji za odpověď. Na Microsoft Forums jsem se dozvěděl, že znak & může shell interpretovat jako oddělovač příkazu. A mě to psalo „Chybný příkaz nebo název souboru“. Takže se zdá, že měli pravdu. Nenapadlo mě to. Pod Windows 98 tuto potíž nemám.

Emefej

Win98 podporovaly NTFS? Já mám dojem, že to jelo na FAT32, ale možná se pletu.

Michal47

Asi nepletete. Nikdy jsem se o to blíže nezajímal. Pouze mi bratr, když jsem po něm dědil počítač s Windows XP, řekl, že je tam NTFS. Každopádně jsem psal znak & špatně: místo -& má být -„&“ (v případě Windows XP). Už mi to funguje. Mějte se hezky.