Zvědavý

Proč je pravé ucho považované ze gayské ucho??

Když má někdo náušnici či piercing v pravém uchu, ostatní se pomyslí „gay“. Proč právě pravé ucho? Díky

Nejlepší odpověď
lejdy.můn

Tenhle předsudek, nebo teda spíš „systém značkování“ lidí, má kořeny údajně v 80. letech, kdy se u chlapů začal značně rozmáhat trend propichování uší (punk éra atd). Náušnici měl v uchu najednou každý druhý a ti „normální“ asi měli potřebu se nějak vyhranit od těch „nenormálních“ – co jsem tak porůznu četla, tak tato zvyklost prý nevzešla přímo z gay komunity, ale spíš ze strany právě těch hetero.
Dodneška se vedou debaty, jestli je známkou gayů pravý ucho nebo levý – zřejmě se to lišilo oblast od oblasti. V UK, USA a Austrálií hojně platilo pravidlo: Left is right, right is wrong. (slovní hříčka, volně přeloženo jako: Vlevo je správně, vpravo špatně.), příp. Right ear, right queer (Pravý ucho, pravej teplouš).

Další odpovědi
bolak

Nevím, ale zajímalo by mě kde nosí náušnici gay který nemá pravé ucho.

To musí být chudák ☹

Luxx

možná ze stejného důvodu, proč někdo považuje ponožky v sandálech za zrůdnost nejvyššího kalibru → tzv. módní diktát