Pokročilý

Proč je polední přestávka jen 30 minut, někdy se stihnout umýt, přemístit do kantýny najíst zpět na je "time-stres".

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

30 minut je minimální zákonná doba. Zaměstnavatel může samozřejmě poskytnout podle konkrétních podmínek i delší přestávku.

Na druhou stranu - přestávka se nezapočítává do pracovní doby, takže o co bude delší oběd, o to bude později padla - to by se lidem taky nelíbilo.

Další odpovědi:

Tolik je to proto, že někdo se stopkami v ruce zjistil, že se to dá stihnout. Pracovala jsem na radnici a jídelna v budově nebyla. Za tu půlhodinu jsme stíhali oběd, i oběhnout obchody na náměstí.
Není to přece nový výmysl. Zvažte také to, jakou máte pracovní dobu. Zaměstnavatel Vám klidně může pracovní hodiny změnit a na oběd určit místo půlhodiny, celou hodinu. Takže to ve svém důsledku bude znamenat, že o to prodloužení polední přestávky budete v zaměstnání déle.

Zlatý

To je ještě krásná přestávka. Já jsem pracovala v jedné firmě a tam byli tři desetiminutové přestávky, a věřte, že to si člověk nestihl ani rozbalit svačinu. A vedení vyloženě přestávku stopovala na vteřiny. Pozdní příchod rovnal se hned prémie dolů.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.