J.Mecir

Proč je pokoj bez nábytku s ozvěnou a s nábytkem bez???

Nejlepší odpověď
beer

V těchto malých prostrech se jedná přesněji o dozvuk, ne ozvěnu (více net). V prázdné místnosti je slyšitelný, poněvadž zvukové vlny se stejnoměrně a snadno od holých zdí odrážejí a ten malinko zpožděný odraz slyšíme.
V zaplněné místnosti dochází jak k interferenci (křížení vln), kdy se odrážené vlny částečně vzájemně ruší, tak zejména k nedokonalému či téměř žádnému odrazu zvukových vln od nábytku, polstrování, koberce, závěsů atd. Dozvuk proto neslyšíme.

Zdroj: Fyzika, akustika

Další odpovědi
Drap

Zvuk se šíří prostorm, a protože je prostor prázdný, nemá žádné překážky a odráží se od stěn. Stačí pověsit třeba závěsy a ozvěna mizí