Proč je pH tekutého mýdla kyselé?

Doplňuji:
Promin, ale chápu na blbě položenou otázku, blbá odpověd :D. Kvůli jakým látkám je pH tekutého mýdla kyselé a tedy nižší než 7.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak my jsme se učili, že pH je záporně vzatý dekadický exponent koncentrace vodíkových iontů. Když chceš tak oxonionů. Je to prašť jako uhoď.

Do tekutého mýdla se přidává glycerin ( pH cca 5) a protože se tam přidává glycerin je třeba mýdlo konzervovat, což se provádí většinou kyselinou citronovou a máš mejdlo hned kyselé. Na rozdíl od tuhého mýdla které je zásadité.

Doplňuji:
Usoman: Svět je složitější.

Další odpovědi
Lamalam

Protože jeho hodnota je nižší než 7.
Doplňuji:
Ad doplnění – hořečnaté či vápenaté soli kyseliny fumarové, fosforečné, mléčné, citronové, octové, jablečné, vinné, metavinné, kyselina boritá apod.

Děda Louda

Jde o číselné vyjádření veličiny, takže kyselé být nemůže. Z otázky je jasná trpkost nevědomosti.

Usoman

Mýdlo je ale zásadité chytráku, jinak by špínu z povrchu neuvolnilo. -_-

annas

Ad Lamalam – „Protože jeho hodnota je nižší než 7“

Vždyť tazatel píše, „Kvůli jakým látkám je pH tekutého mýdla kyselé a tedy nižší než 7.“

Lamalam

Ad annas – v době kdy jsem na otázku odpovídala, otázka toto doplnění ještě neobsahovala.

annas

Omlouvám se. Neuvědomila jsem si tuto možnost, proto mně odpověď překvapila.

Děkuji.

annas

Bota – mě překvapila. 🙂

Lamalam

Nic se nestalo, na doplnění otázky jsem i já posléze zareagovala doplněním odpovědi.

anonym

Jestli tady chceš psát své přechytré názory, tak se prosím už příště nevyjadřuj. Jen chci vědět proč je hodnota pH tekutého mýdla kyselé (0–7), nepotřebuji vysvětlovat, že pH je záporný logaritmus koncentrace oxoniových iontů…