Nela1209

Proč je pes nenažraný?

Můj pes je to jorkšírek má 10 měsíců ..doma dostává 3× denně nažrat do toho dostává různé kostičky ..a jak vyjde ven tak zase něco hledá co by sežral …nevíte proč je takový?

Nejlepší odpověď
Drap

Některý pes je žravý, jiný ne. Každý je jiný. Nemyslím si že hledá něco k snědku. Spíše se jen snaží rozpoznat, který pes tudy za poslední čas prošel. Samozřejmě, pokud najde něco k snědku, tak si to vezme.

Další odpovědi
badisko

pes neni nenazrany :D on proste ji co mu davas ty ..a mela by jsi to ommezit …na Granulich je potrebna deni davka kterou pes ma dostavat !! To i teda na konzervach ..:D tu muzes upravit pokud mas psa napriklad pracivniho tim myslim ze ma vice pohybu ..a jinak s toho vyroste :D kdyz mu budes davat z ruky bude jist porad ikdyby to mel ze sebe vyklopit a pokracovat z ruky mu ale nedavej pokud to neni pochvala …ale stekne poslouzi pohlazeni …

Děda Louda

Má špatného chovatele.

Braník

jorkšírovi stačí od 10TI měsíců dávat žrádlo jednou denně,hlvně ted maso a pak volně granule,ale ne tolik aby se naštouchal k prasknutí,každý pes je jíný,náš má misku celý den se žrádlem k dispizici a vezme si jen to co potřebuje,jiný by sežral těch misek třeba 5,tak je potřeba ho krotit a dávat mu méně pamlskú,nebo naopak,

http://www.ram­bicek.estranky­.cz/clanky/stra­va-jorksiru.html

anonym

Krmení 2×-3× denně u desetiměsíčního jorka je naprosto v pořádku!
Denní dávku je třeba rozdělit na tři díly a podávat. Je naprosto nevhodné krmit takto mladého psíka (téměř ještě štěně) trpasličího plemene pouze jednou
za 24hod. ! Dlouhé, mnohahodinové pauzy do dalšího krmení jsou (nejenom) mladému organizmu škodlivé.
Podávání krmiva jednou denně se nedoporučuje ani u dospělých psů jiných (zvláště středních a velkých) plemen. Denní množství krmiva by tedy mělo být podáváno nejméně ve dvou dávkách, přičemž větší část nejlépe na noc.
Při krmení tzv.„granulemi“ je nestřídáme např. s vařenou stravou (maso, konzervy, kuchyňské zbytky atd.). Takové „střídání“ trávicí soustavu psa velmi zatěžuje a poškozuje.
Další častou chybou chybou je , když má pes kdykoliv volný přístup k potravě, tzn. celodenně.
Tímto textem jsem jen chtěla upozornit na některé časté chyby a mýty ve výživě psů, kterých se majitelé mnohdy dopouštějí i z dobré víry, neznalosti nebo vlastní lenosti .
Váš pes je krmen v dobrých intervalech, ale je ještě téměř štěně, takže
na vycházkách ho zaujme spoustu zajímavostí. Naučte ho nesebrat a nepozřít kdejaký fujtabl. Naučte ho odmítat nabízenou potravu od cizích lidí. Naučte ho přijímat potravu venku ze země a od cizích lidí pouze na váš povel. Není to tak složité a v dobách, kdy řádí v různých městech „traviči“ tedy lidé, kteří rozhazují otrávené návnady v místech venčení psů, velmi oceníte čas věnovaný důslednému výcviku v této oblasti. Váš pamlsek za odměnu musí být chutnější než „cizí nabídka“.
Dokud pes nebude spolehlivý, dávejte mu na procházky náhubek.

XenieRo

No, já jsem o nich taky slyšela, ale nějak nám nesedly :( Tak jsem si právě myslela, že bychom mohli zkusit dát jiný, no. Tak třeba se najde někdo, kdo granulebardog kupuje…