petra15

Proc je ohen v krbu pro nas tak romanticky ?

Ma to neco spolecneho s nasimi pra-instinkty ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to bych ti přál zažít jeden zimní večer u mé babičky na Šumavě. Venku metr sněhu, mráz , všude ticho, jen v obyčejných kamínkách praská a problikává hořící dřevo. Ležíš v opravdové peřině po lyžařské tůře a jenom posloucháš.
Po TV ani nevzdechnu.

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, oheň nás provází od počátků lidstva. Kromě toho, že nám dovede dobře posloužit, tak je i velmi příjemný.

marci1

Oheň je pro lidi užitečný a magický od pradávna. Nejen že nám poslouží třeba k přípravě pokrmu, ale je to hlavně světlo a teplo. A to milujeme všichni. Když se k tomu přidá praskání dřeva, tak jsme úplně okouzleni a jsme ztraceni ! 🙂

badisko

Tak ma krb se prece jen lepe diva nez na radiator … u mne je to take jedna z moznosti vytapeni domu a ohrev vody …tudiz topim hoodne casto je to jiny druh telpa nez bych napriklad pustil kotel na topny olej …
Navic v CR nejsou krby nejak moc rozsirene ..jsem kamenik takze to vim ..ale nachazim se v Irsku a zde ma krb kazdy dum …nektere domy i 2–3 takze to uz zase tak romanticke neni je to spise funkcni …:D

suaeda

Oheň provází lidstvo tisíce let. Hřál nás, chránil před dravou zvěří a osvětloval nám příbytek.
Krb nemám, ale když si v letě mohu sednout večer k ohníčku je to báječný relax.

Karfik

Stejně jako je pro někoho romantický pohled na hořící a praskající dřevo v krbu, tak já se dokážu hodiny dívat na vepřové koleno v udírně.

Kelt

Oheň nám dodává pocit bezpečí a sounáležitosti. Je nám teplo, příjemně. Jsme pod střechou. Je to spojení přírody, přírodních sil, ovládání ohně a současně pocit jistoty v budově. Zažil jsem táboráky, krb taky, ale neměl jsem možnost si to vychutnat.

babijirina

Od pravěku nás každodenně provází je příjemný-teplý,ale špatný hospodář na něj může škaredě doplatit.Proto si oheň hýčkejme.

postcd

vydává příjemné teplo, má hezkou barvu, plameny hoří náhodně a nikdy se to přesně neopakuje. ta romantika asi vzniká v nás, krb nemusí být vůbec romantická podívaná, jen spíše pokud to sdílíš, vděčnost, s někým nebo s Přírodou, Bohem

knedlik123

Urcite,zrovna jako mnoho dalsich instinktu,ktere mame zapsany v nasi knize zivota, vzdyt se v teto „nove dobe“ nachazime jen nekolik vterin(jestli vubec)vezme-li se jen poslednich 100 000 let, a ze se jedna celkove o asi 5 000 000 let ! Mame to v sobe !

anonym

Oheň v krbu je pro člověka malé vítězství nad přírodou. Malý kus úspěšně zkrocené přírody, která v jakémkoliv nečase dává celé rodině teplo a sucho.

Michálek1245

Ano, řekl bych, že je to geneticky dané jako vítězství nad přírodou. Oheň navíc poskytuje teplo a bezpečí. To je všechno zakódované v genech. Alespoň tak nějak si to představuji. My jsme si pořídili krb od https://produk­ty.vyberdomov­.cz/kategorie/krby-177/ a taky se do něj rád dívám. A rozhodně si nemyslím,. že bych byl nějaký skrytý pyroman, jak o mě kdysi někdo prohlásil. 😉

badisko

mosoj ..Krb a kamna jsou docela rozdil…:D