Avatar uživatele
petra15

Proc je ohen v krbu pro nas tak romanticky ?

Ma to neco spolecneho s nasimi pra-instinkty ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, hanny 2, Drap, suaeda, redy, briketka10, knedlik123, marci1, kavac před 3755 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Tak to bych ti přál zažít jeden zimní večer u mé babičky na Šumavě. Venku metr sněhu, mráz , všude ticho, jen v obyčejných kamínkách praská a problikává hořící dřevo. Ležíš v opravdové peřině po lyžařské tůře a jenom posloucháš.
Po TV ani nevzdechnu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, oheň nás provází od počátků lidstva. Kromě toho, že nám dovede dobře posloužit, tak je i velmi příjemný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Oheň je pro lidi užitečný a magický od pradávna. Nejen že nám poslouží třeba k přípravě pokrmu, ale je to hlavně světlo a teplo. A to milujeme všichni. Když se k tomu přidá praskání dřeva, tak jsme úplně okouzleni a jsme ztraceni ! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Tak ma krb se prece jen lepe diva nez na radiator … u mne je to take jedna z moznosti vytapeni domu a ohrev vody …tudiz topim hoodne casto je to jiny druh telpa nez bych napriklad pustil kotel na topny olej …
Navic v CR nejsou krby nejak moc rozsirene ..jsem kamenik takze to vim ..ale nachazim se v Irsku a zde ma krb kazdy dum …nektere domy i 2–3 takze to uz zase tak romanticke neni je to spise funkcni …:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Oheň provází lidstvo tisíce let. Hřál nás, chránil před dravou zvěří a osvětloval nám příbytek.
Krb nemám, ale když si v letě mohu sednout večer k ohníčku je to báječný relax.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Karfik

Stejně jako je pro někoho romantický pohled na hořící a praskající dřevo v krbu, tak já se dokážu hodiny dívat na vepřové koleno v udírně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Oheň nám dodává pocit bezpečí a sounáležitosti. Je nám teplo, příjemně. Jsme pod střechou. Je to spojení přírody, přírodních sil, ovládání ohně a současně pocit jistoty v budově. Zažil jsem táboráky, krb taky, ale neměl jsem možnost si to vychutnat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
babijirina

Od pravěku nás každodenně provází je příjemný-teplý,ale špatný hospodář na něj může škaredě doplatit.Proto si oheň hýčkejme.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

vydává příjemné teplo, má hezkou barvu, plameny hoří náhodně a nikdy se to přesně neopakuje. ta romantika asi vzniká v nás, krb nemusí být vůbec romantická podívaná, jen spíše pokud to sdílíš, vděčnost, s někým nebo s Přírodou, Bohem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
knedlik123

Urcite,zrovna jako mnoho dalsich instinktu,ktere mame zapsany v nasi knize zivota, vzdyt se v teto „nove dobe“ nachazime jen nekolik vterin(jestli vubec)vezme-li se jen poslednich 100 000 let, a ze se jedna celkove o asi 5 000 000 let ! Mame to v sobe !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Oheň v krbu je pro člověka malé vítězství nad přírodou. Malý kus úspěšně zkrocené přírody, která v jakémkoliv nečase dává celé rodině teplo a sucho.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Ano, řekl bych, že je to geneticky dané jako vítězství nad přírodou. Oheň navíc poskytuje teplo a bezpečí. To je všechno zakódované v genech. Alespoň tak nějak si to představuji. My jsme si pořídili krb od https://produk­ty.vyberdomov­.cz/kategorie/krby-177/ a taky se do něj rád dívám. A rozhodně si nemyslím,. že bych byl nějaký skrytý pyroman, jak o mě kdysi někdo prohlásil. 😉

Avatar uživatele
badisko

mosoj ..Krb a kamna jsou docela rozdil…:D

před 3755 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek