Michal Kole

Proč je nezaměstnanost problém celé Evropské unie, když státy na západ májí tržní ekonomiku v malíčku?My se teprve učíme

Odpovědi
Drap

To je vidět podle té nezaměstnanosti a dalších ekonomických problémů, jak to mají v malíčku.

ZangetsuTS

Proč..
Myslíš tím západem U.S.A?
No…
U.S.A na tom není nejlíp(Tím nemyslím že je na tom špatně jako česko třeba.. je na tom fajn)
Nejlíp s ekonomikou na tom asi bude Japonsko nebo Jižní Korea :)
Jinak toto je vedlejší co sem napsal.
Důvod nevím

Bedy

A víte aspoň trošku, co je to tržní ekonomika? Pojmy něco jako nabídka/poptávka Vám nic neříkají?
Jednoduše – když je malá poptávka, tak se prostě tolik nevyrábí, není potřeba tolik lidí na to. A když je to takhle ve více oblastech, tak je ta nezaměstnanost vyšší, lidi pak míň kupují a jde se pomalu do bludnýho kruhu…

nimbus4

Jelikož nikdy pracovat nebudeš, je źbytečné odpovídat.