Klára K.

Proč je neslušné mluvit o sexu?

Ve školách se to tutlá (některé ani nemají sexuální výchovu, pokud vím), na veřejnosti se to nemá dělat (chápu, když si někdo s někým povídá způsobem „brácho, tak jsem ji vohnul“ tak to asi není moc společensky přijatelné, ale když si o tom povídají normálně, stejným způsobem, jako o nákupu zelí, proč by se to nemělo dělat? A proč je to tak tutláno od dětí? Neměli by na to rodiče děti připravit (s mírou, samozřejmě) už v menším věku? Dítě by to pak bralo jako samozřejmost a nebylo by tolik puběrťáků, co se věčně baví na bázi „představ si, já jsem viděl(a) takovej film, a víš o tam dělali? no, tamto! hihihihihi no fůůůj“
Doufám, že jste nepochopili otázku špatně, nechci, aby se děti množily a přicházely o věnečky v deseti, ale přijde mi, že poslední dobou zažívá své poprvé docela dost třináctiletých, čtrnáctiletých dětí, což mi přijde… Nevím, především to porušuje zákon. Tak mi přijde, že kdyby všem sex přišel jako samozřejmost, tolik by se o něm nemluvilo a nebylo by to pro děti „zakázané ovoce“, které samozřejmě chutná nejlíp, a na tomhle principu funguje většina lidí, kor teenagerů.

Nejlepší odpověď
anonym

Mě zas příjde, že poslední dobou je všechno nějak moc otevřené, nebo jak to mám napsat. Já nejsem žádná velká puritánka, ale prostě nechápu, proč vtloukat dětem něco, čím si ještě hlavinku vůbec lámat nemusí, oni totiž o nic nepříjdou, já sama jsem skoro do plnoletosti byla abych tak řekla „nedotčená“ a nezdá se mi, že bych snad něco zmeškala, vůbec ne. Jak píšeš „hihi a fůůůj“ dělali puberťáci vždy, dělaj a dělat budou, jsou to ještě děti a jsou zvídavé a to i když dávno vědí, co a jak, že? Já si prostě myslím, že děti mají být dětmi, nemusí se bát, že něco zmeškají. To, co se o sexu učí ve škole by jim stačit mělo, protože to v praxi zatím nepotřebují, narozdíl třeba od matiky.
Máš pravdu, třinácti, čtrnáctiletí, tedy někteří už vědí víc, než kdejaký dospělák, ale to jsou budoucí trosky, na ty nehleď. Holka, která tohle dělá už od třinácti skončí někde v lapáku, v patnácti těhotná, nebo nemocná, až z toho začne pít, nebo brát drogy, to samý kluci. Ve čtrnácti si uplácaj s nějakou trubkou dítě, nebo dvě, pak se budou už jen hádat, protože naivní rodiče si myslí, že spolu snad vydrží,takže je nechaj bydlet spolu, kluk začne chodit po nocích, holka uřvaná doma bude vymýšlet odplatu, hádky, chlast, nenávist, bitky, násilí.....to by snad stačilo, myslíš, že to stojí za to? Jdi ven s holkama a bavte se spolu jako normální holky, tzn o módě, o klukách, drbejte učitele a rodiče a buďte rády, že nemáte starosti, že nemusíte po nocích plakat a od někud utíkat. Dočkáš se, neboj

Další odpovědi
led

Hovoriť o sexu je neslušné len v prípadoch, keď táto téma nie je vhodná v danej spoločnosti. Neslušné je ale pri hovoroch o sexe používať spoločensky nevhodné výrazy, viď vami uvedené texty.
Sex sám o sebe je aj u človeka prirodzená potreba. Neslušné je, ale!, vynášanie detailov na verejnosť.
Chyba je, že zjavne pod vplyvom zneužívania kresťanského učenia na postavenie sexu „mimo zákon, mimo spoločnosť“ a rôznym „morálnym zákazom sa tejto téme nevenuje dostatočný čas výuky detí v pubertálnom veku, tj.vyšších ročníkov na školách a v rodinách. Potom prichádza u "dietok zvedavých a radi porušujúcich zákazy“ na pomoc už len internet a kamaráti, opäť bez kontroly a vysvetlení rodičov a odborne vzdelaných vyučujúcich, hlavne rôzne pornostránky, kde realita je vzdialená od ukazovaného, čím dochádza k mýľnemu chápaniu sexu v spoločnosti a jeho vplyvu na zdravie. U takto „internetovo vyškolených“, hlavne mladistvých, potom často dochádza i k nepochopeniu úlohy sexu, či až k násiliu, prípadne neplánovanému rodičovstvu.

Rocker

S některými lidmi se o sexu bavím normálně,nemám s tím problém.

mosoj

Nevím , že by bylo neslušné mluvit o sexu. Naopak, dnes je na sex každý odborník. Nicméně sex je a byl veskrze velmi intimní záležitostí a abych pravdu řekl,osobně nejsem zvědavý na to, jestli se někomu postavil, nebo jestli dosáhne žena při jízdě na kole vyvrcholení.
Zrovna tak se rád podívám jak se mladí na veřejnosti políbí, ale hnusí se mně když po sobě lezou jako ratlíci. To je exhibicionismus a bylo by to na léčení.

anonym

Já to taky nechápu.

quentos

Protože žijeme v prudérní, zvrácené společnosti, kde je všechno vzhůru nohama.

dudu

Hovořit o sexu je naopak uvolňující, ale vždy si nutno určit pravidla kde, kdy a jaká je nepřekročitelná míra vkusu a intimity. Jak lze např. pohlížet na sdělení jedné kozy zařazené mezi VIP, že si nechala zúžit svoji štěrbinu a nyní od rána do večera chrochtá blahem!??

anonym

Nejen kde, kdy, ale hlavně s kým. Třeba si neumím dost dobře představit, že bych se o tom bavila s tchýní, sousedem, pošťačkou…