Tw!st

Proč je některý dvoujádrový procesor výkonější než čtyřjádrový ?

Dobrý den, nevíte jak je možné že procesor od apple který má 2 jádra je rychlejší než ostatní čtyřjádrové procesory ? ? http://mobil.id­nes.cz/iphone-5-je-nejvykonnejsi-smartphone-dsd-/iphone.aspx?c=A121002­_011536_iphone_a­da
ten procesor od apple má ještě k tomu taktovanou frekvenci jen 1.3GHz a ostatní konkurenti 1.4 a 1.5GHz.

Nejlepší odpověď
Bedy

Nelze to takhle říct – iPhone porazil konkurenci v testu, protože dokázal nejlépe využít svých prostředků – iOS je pokročilejší, lepší, než balast Android…

Další odpovědi
Orange

Hele on se ten výkon špatně měří…

Kolikrát se výsledky liší test od testu. Jinak je to třeba protože počet jader a frekvence ještě není vše. Důležitá je také architektura, výrobní proces, samotný návrh čipu, cache paměť a x dalších věcí…