Jose1f

Proč je někdy SPZ vylepena též na předním skle automobilu?

Všiml jsem si, že některé automobily (je jich málo) mají za předním sklem v pravém rohu nahoře (z pohledu řidiče) vylepený list papíru velikosti asi A4 a na něm vytištěnou SPZ. Vpředu a vzadu mají obě „normální“ SPZ. Proč jsou tyto automobily takto označeny?

Nejlepší odpověď
anonym

ad suwa, rozhodně se nejedná o zákonnou úpravu.
Buď to jsou jen tzv. přepravní SPZ (používají se dočasně před úředním převodem), ale dnes je ještě jeden důvod.
Pokud je vozidlo vybaveno zadním nosičem kol, který při transportu zakrývá původní SPZ, doplnila vyhláška tzv. 3. doplňkovou SPZ.
Doplňuji:
ad suwa, v doplnění je odkaz na citovanou aktualizaci vyhlášky:
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/260113-registracni-znacku-by-mel-mit-i-nosic-kol-na-aute.html

Další odpovědi
Sůwa

Třeba kvůli lepší přehlednosti na parkovišti, kde je víc aut stejné značky a barvy – firemní, policejní, ministerská…
Doplňuji:
Převozní to nebude, protože tazatel píše, že vozidlo má obě SPZ v pořádku. Představuji si, že takto je vozidlo označeno na vyhrazeném parkovišti, po jeho opuštění by měl řidič toto označení odstranit a nepoužívat na veřejných komunikacích. Jenže jsou taková vozidla, která nikdo kontrolovat ani pokutovat nebude 🙂. To bylo, je a asi i bude.

cukrar

Tak to vyfoťte, páč legislativně to nejde. Třetí značka bude až po schválení novely 56/2001, kterou již slibují několik let.
Ta ale zatočí i s evidencí vozidel a poplatky…

Sůwa

pro Dr.Axl : nevidím souvislost s původním dotazem, který se týkal vylepených SPZ na předním skle vozidla. Sůwa