KubikS7

Proč je na světě tak málo druhů lichokopytníků (asi 18),když je sudokopytníku mnohem více(přes 200 ?

Nejlepší odpověď
annas

Lichokopytníci byli velice úspěšným řádem po většinu třetihor (celý paleogén), začali mizet, když se lesnaté prostředí začalo měnit na travnaté, přesto např. čeleď koňovitých přežila a úspěšně se přizpůsobila stepnímu prostředí.

Přírodopis.

Další odpovědi
Děda Louda

Rovnováha světa je nastavena podle jiných, než našich měřítek či požadavků. Viděl jsem třeba velice málo zelených psů, zatímco v jiných barvách srsti se vyskytují hojně. Učený s nebe nespadl, zato blbů, jako když naprší.