Lorrien

Proč je na některé stránky s odborným lékařským obsahem potřeba potvrdit, že se profesionálně v tomto oboru pohybuji?

Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. :) Ano, to vím, ale proč bych si nemohla něco přečíst, když mě to zajímá? Zrovna jsem ve stádiu, kdy si vybírám semináře k maturitě a vysokou školu, ráda bych se něco víc o tom oboru dozvěděla. Navíc mi diagnostikovali „prťavý“ nádor a chtěla bych si víc přečíst o genetických chorobách a o genetice vůbec. O tom mi asi doktor povídat nebude. :)
Takže není to nějaký protiprávní čin si tam něco málo přečíst?

Nejlepší odpověď
marci1

Protože jsou určeny pro odborníky v lékařství a laik by si některé údaje mohl špatně vyložit.

Další odpovědi
led

Pretože sú určené pre odborníkov v odbore.

bolak

Dyť si to můžeš přečíst ne? :) Nebo co ti brání?

Oni se tím jenom chráněj, chápeš? Jsou tam informace který nemusej bejt ucelený, nemusí tam bejt všechno, třeba u léků všechny možný negativní účinky a kontraindikace s jinejma lékama a navíc jsou tam často odborný termíny, který laik nemusí správně pochopit, a tím že ho zrovna tohleto mine, mu může uniknout zásadní informace a může se tak vystavit riziku ohrožení života, pokud si to třeba půjde koupit do lékárny s tím že se sám vyléčí. Tak proto se domnívám, že je tam to potvrzení, protože bez konzultace s lékařem prostě může člověk udělat blbinu, a provozovatel tý stránky by za to mohl ještě pykat, viz sušení kočky v mikrovlnce.

www

Poněvadž odpověď odborníka má jinou váhu, než odpověď (názor) laika. Ty stránky na to naštěstí pamatují.