Pokročilý

Proč je na některé stránky s odborným lékařským obsahem potřeba potvrdit, že se profesionálně v tomto oboru pohybuji?

Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi. :) Ano, to vím, ale proč bych si nemohla něco přečíst, když mě to zajímá? Zrovna jsem ve stádiu, kdy si vybírám semináře k maturitě a vysokou školu, ráda bych se něco víc o tom oboru dozvěděla. Navíc mi diagnostikovali "prťavý" nádor a chtěla bych si víc přečíst o genetických chorobách a o genetice vůbec. O tom mi asi doktor povídat nebude. :)
Takže není to nějaký protiprávní čin si tam něco málo přečíst?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Protože jsou určeny pro odborníky v lékařství a laik by si některé údaje mohl špatně vyložit.

Další odpovědi:

Zlatý

Pretože sú určené pre odborníkov v odbore.

Zlatý

Dyť si to můžeš přečíst ne? :) Nebo co ti brání?

Oni se tím jenom chráněj, chápeš? Jsou tam informace který nemusej bejt ucelený, nemusí tam bejt všechno, třeba u léků všechny možný negativní účinky a kontraindikace s jinejma lékama a navíc jsou tam často odborný termíny, který laik nemusí správně pochopit, a tím že ho zrovna tohleto mine, mu může uniknout zásadní informace a může se tak vystavit riziku ohrožení života, pokud si to třeba půjde koupit do lékárny s tím že se sám vyléčí. Tak proto se domnívám, že je tam to potvrzení, protože bez konzultace s lékařem prostě může člověk udělat blbinu, a provozovatel tý stránky by za to mohl ještě pykat, viz sušení kočky v mikrovlnce.

Zlatý

Poněvadž odpověď odborníka má jinou váhu, než odpověď (názor) laika. Ty stránky na to naštěstí pamatují.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2412
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.