štamgast

Proč je na mužském kole štangle rovná a na ženském směřuje od řídítek dolů?

Nejlepší odpověď
Drap

Hlavně z důvodů nasedání a i jízdy. Dokážeš si představit ženu v sukni, jak přehazuje nohu přes sedlo ?

Další odpovědi
Lucijej

Původní je ta rovná, ale když ženy začaly jezdit na kole, tak nosily dlouhé sukně, tak pro ně musely štangli snížit, aby se jim dobře nasedalo a vysedalo.