ReHu

Proč je na indukčním vařiči signalizace horké plotýnky? Vždyť se nezahřívá a teplý je pouze obsah a od něj nádoba.

Stejně tak dětská pojistka.
Nebo se mýlím?

http://www.zep­ter.cz/MainMe­nu/Products/Ho­meArt/Masterpi­eceCookware/In­duction-Cooker.aspx
Doplňuji:
Dr.Axl – díky. Asi mi už neslouží mozek. 🙂 je pravda, že obsah se ohřívá od nádoby :)

Nejlepší odpověď
anonym

Tentokrát se mýlíte oba, jak ReHu, tak KdoSIOdjinud a to hned tuplovaně.
Zkus si znovu logicky projít tvůj vlastní odkaz, kde je přece jasně uvedeno, že se prvotně nezahřívá obsah, ale právě nádoba z magnetického materiálu a teprve od ní obsah HLAVNĚ! do vnitřku nádoby (tedy, i kdyby žádné teplo nesměřovalo vně nádoby, nezbytně se zahřívá i samotný kov nádoby, není technicky možné, aby vařící pokrm byl v ledové nádobě). Tvá úvaha, že se zahřívá přímo pokrm, platí pouze pro mikrovlnné trouby.
Takže od toho je krůček k 2. omylu – signalizace „Hot plate“ indikuje i při vypnuté funkci, tedy kdy je plotýnka NEAKTIVNÍ, tedy vypnutá.
Nádoba leží na skleněné desce, jež se zákonitě ohřívá i ode dna položené nádoby. U sklokeramických desek je též indikace zbytkového tepla (vlastním ohřevem),ale zde se jedná o teplo sdílené dotykem nádoby.
Protože má svrchní deska určitou tepelnou setrvačnost, v praxi se využívá buď pro udržení teplého pokrmu před podáváním, pozvolného dojití některých jídel po dosažení varu anebo pro temperování vystydlé porci na talíři.
Protože tedy zůstává deska horká i po vypnutí a k indukci dochází i u prázdné nádoby, jsou funkce doplněny právě i dětskou pojistkou. Pokud by si děti hrály na kuchařku, tak by se mohli popálit i jen při markýrování na sucho, (bez vody a surovin).
P.S. Je příznačné, že věční odpovídači (hanulka a Drap), tentokráte nemohli uplatnit své nicneříkající glosy.
Doplňuji:
ad ReHu, rádo se stalo, od toho jsme tu, abychom si poradili.
Jen si z toho zkus vzít ponaučení, abys příště tak zbrkle neplýtvala palci za chybnou či zavádějící odpověď!

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Aby bylo vidět, že je indukční ohřívání aktivní, právě proto že nehřeje
Doplňuji:
ještě doplním, že „teplý je pouze obsah a od něj nádoba“ není tak úplně přesné – záleží na materiálu nádoby

IK

deska indukčního vařiče zůstane teplá při delším vaření – signalizuje než zchladne.
Po kratším se signalizace nezapne.
Není to dost na spálení ruky (tedy možná dítě ano) spíš pro opatrnost, ale když si myslíš že jídlo na teple ještě dojde tak se tím můžeš řídit. Stejně tak když chceš aby se už rozhodně dál neohřívalo. Díky tomu že indukce vypnutím okamžitě končí, je tohle prodloužení doby se kterým bys jinak nepočítal, docela užitečné vidět.