bolak

Proč je mol oproti ostatnímu lítajícímu hmyzu tak retardovaný?

I normální luční motýli, když plácnu rukama tak mi uletěj, ale mol to prostě nějak nedává. Někdy mám dokonce pocit, že i když plácnu vedle, tak je tak blbej že mi mezi ty pracky ještě sám vletí.

Nejlepší odpověď
Lucijej

No víš co – chudák mol, žije zavřenej ve skříni nebo v šupleti, tak je z toho celej zblblej a má zkreslené vnímání prostoru. Ten zpětnej chod pod ránu je logický, protože, když ho ve skříni něco plácne, tak je to rukáv od kabátu a tam se on chce dostat, takže když se po něm oženeš rukou, tak to považuje za kabát.
Motýl si lítá na louce z kytky na kytku v otevřeném prostoru, tak má ty správné reflexy.
Doplňuji:
Jednou se mol potká s mouchou a říká: „Hele, chceš vidět moje akrobatické létání?“ „A proč bych se na to měla dívat?“ „Protože i lidé, když létám, mi vždycky tleskají.“

Další odpovědi
beer

Tento motýlek létá jinou technikou než třeba velcí motýli a proto není tak rychlý.
Stačí se pořádně podívat na způsob jeho letu a nepotřebuješ žádný zdroj ))
Ne všechen hmyz létá stejným způsobem a stejně rychle. Proč? Vývoj druhů, kdy např. díky potravě, predátorům, prostředí atd. se schopnosti letu razantně liší.

bolak

Lucijej: děkuji za odpověď, ještě si počkám na potvrzení nějakého zooodborníka, případně uvedení zoozdroje..

mimochodem, jsem opět o něco barvoslepější, nebo se ti změnila barva hřívy?

http://www.you­tube.com/watch?v=QTPG1jw­kYWI

Lucijej

Ty mě jako nepovažuješ za zooodborníka? Tvá frekvence urážení mě se zvyšuje.....
A mmjn, jsem si i podmalovala oči ;o)

bolak

:)) zkoušel jsem jestli zareaguješ, urazilo tě to? (prosím, řekni že jo :))

já myslel žes měla do teď blonďatej avatar, s takovou tou čelenkou? to sem se splet? to byla jíná lucijej? :o

Lucijej

Příspěvek smazán administrátorem.

bolak

vy ste teďkonc samej tuning koukám, barnajka taky tudle někde psala, že si nechá na hlavě vybrázdit fialovýho kohouta a nastřelit piercing do ledviny, halt změna je život, jak pravíš..