Proč je lidská lebka v oblasti spánků slabší/zranitel­nější?

Má to nějaký praktický důvod?

==========
Doplňuji:

Mě napadlo, že to možná bude i kvůli tomu, že kdyby na spáncích byla lebka vypouklá, tak jak její vrch, tak by se lidem nespalo pohodlně na zemi v pozici na boku, či na nějakém rovnějším předmětu pod hlavou. Byl by na to místo pak tvořen nepřiměřený tlak a to by mohlo vyvolávat bolesti hlavy a další problémy. Dává to smysl?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Jistě, evoluce počítala s tím, že lidé vynaleznou pistole a revolvery.

Další odpovědi
Kepler

Řekl bych, že jsou to jediná místa na lebce, která jsou relativně plochá, snad i tenčí. Klenba do oblouku je daleko pevnější, to ví každý stavař. Stvořitel to zbabral…

mosoj

Chyba v matrixu, nebo velmi dobře promyšlené. Já osobně věřím v to druhé.