Michal Kole

Proč je lidový mýtus, že internet je anonymní, když zjistit IP adresu , je 1 řádek kódu? Vím, že celá síť může mít 1 IP.

Odpovědi
Lucijej

To proto, že většina lidí si ípačku nezjišťuje.

anonym

Když někomu napíšeš ručně dopis a nepodepíšeš se, je to dopis anonymní. Na papíře ale jsou tvé otisky prstů, tvůj rukopis atd. a je možné Tě vystopovat. Mění to něco na faktu, že ten dopis je anonymní?
Doplňuji:
Samozřejmě, můžeš se víc snažit, nechat dopis vytisknout na PC místo ručního psaní, pracovat v rukavicích atd.
Ale na internetu je to to samé. Při menší snaze můžeš brousdat bez zjistitelné IP adresy:
http://techne­t.idnes.cz/po­radime-jak-surfovat-na-internetu-zcela-anonymne-fs6-/software.aspx?c=A051011­_171805_softwa­re_dvr

anonym

Je mnoho způsobů jak zajistit nemožnost identifikace v každém plotu lze udělat díru!