mosoj

Proč je letos rekordní úroda obilí, bohužel nevalné kvality ?

Nedá se říci, že letos počasí zemědělcům přálo. Nakonec tomu odpovídá i kvalita obilí. Přesto co do množství je úroda rekordní.
Ovocný strom když cítí, že je jeho konec, také nadprůměrně zarodí s nevalnou kvalitou. Nedá so to vztáhnout i na to obilí?
Doplňuji:
Počasí nepřálo. Jaro a počátek léta byl velmi suchý. Je možné že zrovna toto vyprovokovalo přírodu k velkým výnosům.
Spekulace trhu nejsem schopný posoudit, ale určitě jsou.

Nejlepší odpověď
Agneta

Nevalné kvality? Vyloučeno ! Nebuď včerejší. Počasí skutečně přálo – a tak už tuším, odkud tu chytrost máš…Jde jim jen o to,– připravit na zdražení, a to se dnes dělá právě takhle :DDD
Doplňuji:
No nevím čemu se dá říkat nevalná kvalita, nevěřím tomu.

Další odpovědi
dudu

Důvod je prozaičtější, zřejmě platný pro řadu agropodniků a sice fakt, že čas sklizně letos nastal nejméně o čtrnáct dnů dříve a vedení firem ještě nebylo na žně připraveno. Např. v našem družstvu tradičně kombajny odjely vypomáhat na Slovensko a s posilami se odtud vrátily až byla část obilí přezrálá a vymoklá po vydatných deštích. Kromě toho zde lze spatřit snahu pekařů a obchodníků takto pacifikovat požadavek /naivní představu/ spotřebitelů o výraznějším snížení cen finálních výrobků.