quentos

Proč je lepší dolít čaj horkou vodou než ho ohřát v mikrovlnce?

Aspoň mi to tak bylo řečeno, ale nechápu to. Je to tím, že mikrovlnka zničí případné vitamíny v citrónu? Nebo to má jiný důvod? Dík.

Nejlepší odpověď
Hlada

Je ho víc.

Další odpovědi
zjentek

taky ho ještě můžeš ohřát na plotně a to je taky dobrý a ne-li lepší ;)

ReHu

To je rozšířený blud, že mikrovlnka ničí vitamíny i vše ostatní.
Někdo kouknul pod mikroskopem na jídlo ohřáté v mikrovlnce a prý bylo „mrtvé“.
Ale nezaznamenala jsem zkoumání jídla či pití ohřátého „klasicky“.

Kura

Netuším kdo ti takovou hloupost řekl, ale znám desítky lidí, co si ohřívají v mikrovlnce čak, kafe, mlíko a nikdo nikdy neříkal, že by bylo hnusný apod nesmysly.

lavender

Protože je z mikrovlnky hnusný a nedá se pít – vlastní zkušenost.

Frogman

Já mám hrnek položený na radiátoru, abych pořád nemusel lítat k mikrovlnce… :D

talka

Kura: SOUHLAS

ReHu

Vitamíny v citrónu zničí teplota bodu varu.
Ale......jak dlouho je citron utržený ze stromu??? Tam už moc vitamínů, ne-li žádný stejně není.
Ubývají každou hodinu po utržení, omytí i studenou vodou atd.
A to u všeho ovoce i zeleniny.