Martin85

Proč je kýchání „nakažlivé“?

Nejlepší odpověď
annas

V jakém smyslu.

"JInak kýcháním dochází k šíření bakterií a virů do okolí, které mohou tímto způsobem doletět na vzdálenost az několika metrů. Tímto způsobem se přenáší většina běžných infekčních onemocnění dýchacích cest, ale také i viry planých neštovic, spalniček a zarděnek. Jedná se o takzvanou kapénkovou infekci.

Proto člověk když kýchá, měl by si pečlivě zakryt ústa nejlépe kapesníkem. Když ho nemá po ruce, měl by si ruce pak umýt, protože kapénky, které mu zůstaly na rukou, jsou infekční a dotykem s předměty se na ně přenáší (kliky, držadla v dopravních prostředcích a jiné), a tak dochází k šíření kapénkové infekce mezi lidi."

http://cs.medi­xa.org/prizna­ky/kychani

Další odpovědi
gecco

Kýchání je nakažlivé??? Odkdy???
😁
Nemáš – náhodou – na mysli, že kýchání je infekční?
😉
Protože kapénky hlenu, které se kýchnutím rozšíří do okolí, obsahují i bakterie, způsobující záněty cest dýchacích.

Lamalam

Ještě více než kýchání, je nakažlivé zívání. Zkus ve skupině začít od srdce, poctivě a procítěně zívat. Za chvíli zíváte všichni. Ověřeno několika pokusy.

briketka10

Lamalam

Tak nezněla otázka mohu Tvou odpověď nahlásit ?