JájsemRaibek

Proč je kolem Měsíce takový světlý opar?

Už jsem to zjistil.
Zajímavý úkaz se podle odborníků objevuje jen několikrát do roka a můžou za něj atmosférické jevy.Jedná se o takzvané měsíční halo. Je to jev příbuzný duze, protože vzniká lomem světla na drobných kapičkách vody.
Ha a mám fotky :)

Nejlepší odpověď
Martinuss

To se jen rozptyluje světlo v atmosféře, podobnej efekt jako světlo v mlze.
Taky ted na něj koukam :)

Další odpovědi
gecco

Voda (resp. led – zmrzlá voda) v zemské atmosféře – ve skutečnosti je okolo měsíce téměř vzduchoprázdno a jde o optický jev v atmosféře Země – říká se tomu „halo“…
😉

Luxx

halové jevy mě taky fascinují :)
Doplňuji:
v Bosně jsem měla možnost vidět sluneční halo (obrovský kruh kolem slunce), to byla podívaná…
jo a když je halo kolem Měsíce v zimě, tak to údajně znamená že do 3 dnů bude sněžit… no většinou, když jsem to viděla, tak to tak fakt bylo.. :)

dudu

Je to o nasycení atmosféry vodními parami. Babička říkávala: „okolo Měsíce je kolo, bude pršet“.