lenculasvo

Proč je klika na druhé strraně než panty ??

Nejlepší odpověď
Braník

protože by asi jinak ty dveře nešly otevřít,děvče

Další odpovědi
Larissa

Holka, co máš z fyziky? 🙂

www

To myslíš vážně? Představ si kliku pod panty a zkus otevřít! 😁

Rocker

Teoreticky by se to tak dalo vyrobit,ale je to nesmysl,dveře bys na jedný straně klikou otevřela,druhou rukou bys je musela na druhý straně za nějaký madlo zatlačit nebo přitáhnout a pak teprve projít.Nemyslíš,že by to bylo zbytečně složitý?

mosoj

Je otázka jak to myslíš. Pokud myslíš levou a pravou stranu, tak je klika vždy na opačné straně aby vznikla páka a dveře se mohly lehce otevírat, to jest otáčet kolem osy pantů.
Pokud myslíš vnitřní a vnější stranu u vchodových dveřích tak tam je vždy klika na té straně kde jsou panty a někdy i na druhé. Panty a klika se v tomto případě umisťují dovnitř budovy a to z důvodu bezpečnosti. Kdyby byly panty venku , mohl by je zloděj odříznout.

anonym

To je zajímavá otázka. Navrhuji aby zde byl omezen vstup lidí s IQ menší, než 20.