Zvědavý

Proč je James Cameron o tolik známější něž Miloš Forman ??

Už to kolik o MF píšou na eng wikipedii. Řekl bych, že na dvou oscarového režiséra je to moc stručné. Díky čemu je JC o tolik známější ?? Souvisí to s tím, že MF je imigrant ? Díky

Doplnující otázka: Jak je moýné že se MF dostal v usa tak rychle k režii velkofilmů ? Nebyla tam přeci tehdy vůbec známý byl to imigrant co neuměl pořádně anglicky. Např. Voskovcovi to trvalo 17 let než se dostal do pořádného filmu. díky

Nejlepší odpověď
MonkeyKing

proč? To se nedozvíme, snad kontakty, lobby

Pozor! Formanovo Hoří, má panenko bylo nominováno na Oscara jako zahraniční film, takže když přijel do USA nebyl úplně neznámý

Další odpovědi
ivzez

Podle mne skutečnost, že se v anglické Wikipedii píše více
o Jamesi Cameronovi, svědčí pouze o tom, že autor článku
o J. Cameronovi věděl o J. cameronovi více než autor článku
o Miloši Formanovi věděl o M. Formanovi.

Nemusí to nutně souviset s tím, jak je který z obou obecně znám.

xxx3

Patrně ze stejného důvodu, proč je třeba Madona známější než Björk, nebo Rolling stones než Pink Floyd. Dělá prostě více „střední proud“. Jak už tu někdo zmínil, tak Forman se v USA neocitl jen jako nějaký neumětel odněkud z východního bloku. Nicméně je fakt, že k úspěchu na poli umění je vždy potřebná i značná dávka štěstí – na příležitosti, spolupracovníky a vhodnou dobu, která dílo pochopí a ocení (a samozřejmě tvrdá práce, na to nelze zapomenout).