Danah

Proč je důležité znát geologickou stavbu místa plánované výstavby?

Nejlepší odpověď
gecco

DÚ???
😁
Tak napiš nějaké své návrhy, domácí úkoly nevypracováváme, můžeme je ale zkontrolovat…
BTW – stačí se lehce zamyslet.

Další odpovědi
Drap

Proč asi ? Co by udělal asi tak dům, který bych postavil na nestabilním podloží které se hýbe ? Jen při malé troše přemýšlení na to příjdeš.

honza19hk

protože ne na každém podloží lze bezpečně stavět, třeba na tekutých pískách musíš stavět na piloty, na svahu který ujíždí taky přece nebudeš stavět.

Proto je součástí každého stavebího projektu hydrogeologický průzkum.