mosoj

Proč je dnes všechno MEGA ..............

Inspirovala mně LUCIMIA odkazem na sedací soupravy. V dotyčné prodejně nemají jednu normální sedačku jenom MEGA.
Chci se dívat na film v televizi a zase jenom MEGA. Kam se podívám semé mega, super,
extra a já nevím co ještě.
Co je toho příčinou a o čem to svědčí ?

Nejlepší odpověď
quentos

máte s Miroslavem pravdu; s maminkou jsme svorně alergičtí na slovo „super“ a jen počítáme, kolikrát za večer ho v televizi řeknou. Je v tom vlastnost, které se trefně říká „velikášství“, ale hlavně a především je to o penězích: megafilm stojí hodně peněz (několik mega – tedy milionů), megasedačka bude taky nejdražší z nabídky…

Další odpovědi
Miroslavst

No mega je přeci něco velkého a každý raději sáhne po mega věci než po té druhé, která mega není. Ono se to líp prodává-je to jen trik.

faktor82

Holt mega je dnes dost moderní, zdůrazní to „velikost“ jakési věci, že přinese větší prospěch, např. megasleva vás upoutá víc, než pouze sleva.

Gorouš

Příčinou je člověka šokovat, zaujmout, přilákat jeho pozornost. Např. kolikrát je trailer k filmu lepší než samotný film? Mně se to už taky nelíbí.

qwertz

Bulvár a hlavne lidi si rádi myslí, ze porídili neco zvlástního.Pou­zívání anglicismu a zvelicování jde samozrejme ruku v ruce.Podle mne je to nechutné a zabíjí to nasi krásnou rec:-(