fiallovazn

Proč je u dítěte rozhodující pro platbu vstupného výška? Je to zvláštní, neboť můj syn platí od 10 let plné vstupné.

Je docela nepříjemné, když pravidelně řešíme, kolik bude syn platit při vstupu na plovárnu – kamarádi platí dětské vstupenky, ale on díky výšce 184 cm ve 12 letech platí jako dospělý.

Odpovědi
gecco

Ptej se provozovatele – podmínky pro poskytování zlevněného vstupného, pokud vím, nejsou upraveny zákonem…
Tedy nejsou určeny obecně, stanovuje je majitel/provo­zovatel…

Jiří Bohumil

Jde o problém prokázání věku dítěte. Pokud nemá OP, je těžké prokázat, jak je syn starý, a tak při jeho výšce jde o velký problém. Ve starých OP rodičů bývaly děti uvedeny a bylo možno se na toto odvolat. Dnes už v OP děti uvedeny nejsou, takže je to na posouzení a důvěře provozovatele zařízení.

dubraro

Jak jinak jednoduše a rychle oddělit děti od dospělých? Podle věku těžko, děti nejsou povinny mít doklad.