RyuzakiKate

Proč je citron v nápojích většinou jako první příchuť?

Když si to tak vezmu… Poděbradky, Hanácké kyselky, Ondrášovky, limonády, ochucená piva, potažmo i nanuky… Je to tím, že je nejsnáze dostupný? Nebo že obsahuje tolik vitaminu C? Další příchutě, jako třeba malina, grapefruit přijdou vždy až později…
Doplňuji:
Díky za snahu, ale na otázku jste mi neodpověděli… Ptala jsem se, proč se dává jako první, né jestli to je pouze dochucené, ale proč z někoho neudělat hlupáka, že jo ;)

Nejlepší odpověď
www

Je nejvíc osvěžující, také mu dávám přednost.
Doplňuji:
Proč se čílíš? Podle mého názoru jsem odpověděl zcela jasně a srozumitelně 🙂
Pokud ne, nevím co chceš tedy vědět.

Další odpovědi
mosoj

Přeci si nemyslíš že je tam citron ! Je tam kyselina citronová a pokud je tam deklarován vitamín C, tak je tam přidána kyselina askorbová ! Když se chce aby to bylo žluté tak se přidá trochu žlutého barviva a citronového aroma.
Citron to ani nevidělo !

S těmi ostatními ( malina,grep, jahoda atd. ) je to to samé.
Doplňuji:
Tak jo. Protože je výrobně nejlacinější. Není třeba přidávat organické barvivo, které je dost drahé a ani to aroma se díky té kyselině citronové nemusí přehánět. Předpokládal jsem že si to domyslíš !!!

Funna

nejlépe dostupný? nejvíc vitamínu C?…docela mne to rozezmálo…
složení je obvykle – minerální voda, E330 Kyselina citronová, E290 Oxid uhličitý, aroma, E950 Acesulfam K, E951 Aspartam…takže se to „živým“ citrónem a vitamíny fakt jen hemží…první jen jen z jednoho důvodu…je to nejobvyklejší chuť, na kterou je český strávník zvyklý…
Doplňuji:
sorry…ale já jsem ti odpověděla…je potřeba si odpověď přečíst až do konce…

mikee.nikee

Řekl bych že je to tím že je osvěžující a lidem chutná. :) Jiné vysvětlení mě nenapadá.

RyuzakiKate

Omlouvám se, www odpověděl tak, jak jsem chtěla :)

mosoj

Tak jsi se ale neptala.

mosoj

Neodpovídám podle toho co kdo chce, ale pokud možno podle toho co je pravda!

mosoj

Jinak co je pro tebe první , může být pro někoho třetí !!!!