Usoman

Proč je číslo 42 odpověď na celý vesmír a život?

Nejlepší odpověď
marci1

„Číslo 42 je častý citát ze sci-fi románu Stopařův průvodce po Galaxii od britského spisovatele Douglase Adamse. V románu je toto číslo uváděno jako odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec.
Ve světě Stopařova průvodce po galaxii si myši (pandimenzionální to bytosti) položily za úkol najít odpověď na otázku Života, Vesmíru a vůbec, a proto vybraly ze svého středu dva nejlepší programátory Lunkvila a Fuka, aby sestrojili počítač nazvaný „Hlubina myšlení“, který ji měl vypočítat. A tento počítač jim skutečně po sedmi a půl miliónu letech dal jednoduchou odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec: „42“, s tím, že sám neví, jaké je znění oné základní otázky.“ 🙂
Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/42_(odpov%C4%9B%C4­%8F)

Další odpovědi
Kepler

Kdybych měl měsíční příjem 42 litrů, tak bych tomu i docela ochotně uvěřil.

Drap

A kdo ti to napovídal?

Dochy

Jak píše Marci: Odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Nedávno jsem zjistil další zajímavost čísla 42 z upoutávky na film. Jakýsi černoch v USA měl číslo 42 a byl prvním černochem co se uplatnil v US v baseballové lize. Je možné, že D.Adams použil číslo 42 na jeho počest (nepodložený dohad…)