df

Proč je český obchodník tak nenažraný?

Prodejce LPG paliva zdrazoval do te doby, ze ted radeji tankuji plyn v Nemecku. Je jen o 0,20 Kc drazsi a mam dobry pocit, ze nepodporuji lakomce.

Jak byste se zachovali vy? O jakou vlastnost se podle vas jedna? Spravedlnost? Pomstychtivost? Neco jineho?

Nejlepší odpověď
mosoj

Obchodník je odvozen od slova obchodovat a obchodování není dobročinná činnost. U tebe jde hlavně o závist a uvádíš protichůdné argumenty.
Platíš o dvacetník více a ještě to k pumpě máš určitě dál. Takže nemůže jít o nic jiného než závist.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… pumpaři byli nenažraný dycinky a teď dvakrát: http://www.csfd­.cz/film/166109-pumpari-od-zlate-podkovy/prehled/

Kepler

Obchodník má na ceně LPG (ale i benzínu a nafty) ten nejmenší podíl. Cenu tvoří cena výchozí suroviny – ropy, lví podíl má daň stanovená státem a prodejce se svou marží jen paběrkuje. Takže žádná nenažranost obchodníka!

bububabu

Obchodníci u nás byli a jsou nenažraný at jde o cokoliv nejenom o benzín.
Jak je možné že v Německu obchodník dokáže prodávat zboží za nižší ceny a často o dost nižší a mnohem KVALITNĚJŠÍ nežli český obchodník?!
Je to tím, že čech podvádí na kvalitě aby mu zbylo více do kapsy, chce stále jenom hrabat a hrabat aby měl víc než tamti, aby měl vilu a bazén a co možná nejdražší auto a několikrát do roka luxusní dovolenou a to za každou cenu. Z prominutím by prodali i hovno v alobalu kdyby mohli!!.. a hlavně nemají nikdy dost…
Pamatuji si dobu po revoluci kdy Klaus ohlašoval dobu takzvaného utahování opasků se slovy: Vydržme to několik let a budeme se mít všichni dobře. Jenže ono to utahování opasků-zdražování doposud neskončilo. Tady už kupujeme máslo za 50 kc! Ono se obchodníkům to zdražování tak zalíbilo že u toho už zůstali a bere se to jako standard který ve světě ovšem nemá obdoby!

Rokio

Podle mě je v současné době cena zboží ČR na poměrně nízké úrovni, jelikož inflace (zvyšování cen) za poslední roky je poměrně nízká.

Pohonné hmoty jsou podle mě drahé, protože je vysoká spotřeba ropy a je to také díky faktu, že z ropy se vyrábí opravdu mnoho věcí.

Pokud jde o chování českých obchodníků a prodavačů, tak to je podle mě na dobré úrovni.